Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów

  • Dodano: 2017-11-30 08:15, aktualizacja: 2017-11-29 16:31

W miniony poniedziałek w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Karpackiej 3, odbyło się spotkanie na temat bezpieczeństwa osób starszych. Spotkanie poprowadzili prelegenci świętochłowickiej jednostki Policji mł.asp. Tomasz Kaczmarczyk oraz inspektor ds. BHP Elżbieta Synowiec. Jest to kolejna inicjatywa mundurowych, wpisująca się w cykl zaplanowanych konsultacji społecznych w bieżącym roku pn.”Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ”.


Przedsięwzięcie miało na celu m.in. zapobieganie popełnianiu przestępstw, których ofiarami padają osoby starsze. Policjant ds. profilaktyki społecznej szczegółowo omówił różne metody działania oszustów, m.in. „na wnuczka” , „na policjanta” czy „na pracownika administracji”. Następnie zapoznano uczestników z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz z aplikacją Moja Komenda, jednocześnie zachęcając do korzystania z tych nowatorskich narzędzi.

Drugą tematyką poruszaną podczas spotkania z seniorami i ich opiekunami, była profilaktyka zdrowotna seniorów przeprowadzona przez Elżbietę Synowiec, która na co dzień jest pracownikiem służby cywilnej świętochłowickiej komendy oraz przedstawicielem stowarzyszenia IOGT POLSKA.

Najnowsze informacje z Świętochłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.