Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Rozpoczęcie prac na ul. Metalowców w Świętochłowicach

 • Dodano: 2020-04-06 08:15, aktualizacja: 2020-04-06 07:53

Od 7 kwietnia br. (wtorek) rozpoczynają się prace związane z przebudową ulicy Metalowców.

Ulica zostanie gruntownie przebudowana wraz z rondem im. Jana Pawła II w dzielnicy Zgoda. Przez najbliższe kilka miesięcy obowiązywać będzie objazd. 

Remont 470-metrowego fragmentu drogi wraz z wymianą nawierzchni jezdni ronda im. Jana Pawła II rozpocznie się we wtorek, 7 kwietnia 2020 r. i potrwa do końca sierpnia. Całość prac realizowana jest przez świętochłowickie Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Inwestycja drogowa będzie kosztowała 3 130 874,10 zł, z czego 2 505 067,00 zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Prace związane z remontem ul. Metalowców będą powodowały konieczność całkowitego zamknięcia dla ruchu kołowego odcinka objętego przebudową, czyli fragmentu między rondem im. św. Jana Pawła II a przejazdem kolejowym. Ruch kołowy zostanie poprowadzony trasami objazdowymi. W pierwszym etapie chodnik po wschodniej stronie ulicy Metalowców zostanie zamknięty.

W drugim etapie będzie przebudowywany chodnik po stronie zachodniej
 

Podstawowa trasa dla pojazdów nadjeżdżających od strony ronda im. św. Jana Pawła II zostanie wyznaczona kolejno ulicami: Wojska Polskiego, Katowicką, Szpitalną i Polną do jej skrzyżowania z ul. Bytomską. Pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, a nieprzekraczające wysokości 3,3 metra na skrzyżowaniu ul. Katowickiej z ul. Wojska Polskiego zostaną skierowane tą pierwszą w kierunku miasta Chorzów i następnie ul. Żołnierską i DTŚ. Pojazdy o wysokości większej niż 3,3 metra zostaną poprowadzone trasą przez miasto Ruda Śląska. Objazd został wyznaczony kolejno ulicami Wojska Polskiego w Świętochłowicach, ulicami Chorzowską, Czarnoleśną, 1 Maja, Trasą N-S i DTŚ w Rudzie Śląskiej.

Dla relacji kierującej się od strony Centrum i Rudy Śląskiej podstawowa trasa objazdowa zostanie wyznaczona kolejno ulicami Wyzwolenia, Szpitalną, Katowicką i Wojska Polskiego do ronda im. św. Jana Pawła II. Dodatkowo dla pojazdów rozpoczynających objazd od skrzyżowania ul. Metalowców z ul. Bankową wyznaczony zostanie objazd ulicami Dworcową, Szkolną i Katowicką do połączenia się jej z wyżej opisanym objazdem. Pojazdy o wysokości ponad 3,3 metra oraz masie większej niż 3,5 tony poprowadzone zostaną trasą wyznaczoną przez miasto Chorzów. Objazd wyznaczony zostanie ul. Bytomską i DTŚ w Świętochłowicach, następnie DTŚ, al. BOWiD, ul. Szpitalną i Stalową na terenie miasta Chorzów, do skrzyżowania ul. Hajduki z ul. Wojska Polskiego w Świętochłowicach, gdzie trasa połączy się z objazdem opisanym powyżej.

Na czas budowy będzie umożliwiony dojazd do firm i posesji znajdujących się na wyłączonym z ruchu odcinku ulicy Metalowców. 

Zobacz także

Komentarze (25)    dodaj komentarz »

 • Michał

  W treści artykułu wyraźnie jest napisane, że w rondzie zostanie wymieniona nawierzchnia. Więc rondo jest już gotowe do tych działań. Pełne czytanie ze rozumieniem nie boli i warto się do tego przyłożyć.

 • seledynowy koń

  Do Ze Świon. Wymiana krawężników, jak i rozpoczęcie całego remontu planowane były na marzec/kwiecien. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na wcześniejsze rozpoczęcie robót, dlatego może uda się wcześniej ten remont zakończyć. To dla was mieszkańców. Bardzo Pana/Panią proszę o doinformowanie się przed pisaniem bzdur.

 • Ze Świon

  Sory, niy wiedziołech że zaczli wcześnij. Nikaj nic niy pisało że to było planowane na wiosna. Pisza to co widza, przejazdy tramwajowe zrobili za 2 tydnie a chodniki i krawężniki robią i robią i robią...... . O remoncie Metalowców dowiedziołech sie dopiero jak sie zrobiyła haja o zmiana kierunku na Wyzwolenia. Pozdro.Mom jeszcze tako nadzieja że inne drogi tyż zrobią, Metalowców jeszcze była ok w porównaniu do Wojska Polskiego przy Salezjanach tam to jest tragedia. Zamiast w pierszej kolejności sie za to zabrać to lepij znak 30 postawić i sprawa załatwiono

 • Lutek

  Jak szkryflosz po Ślonsku to dej pozór na te gorolskie ą i ę, bo we ślonskim tego niy ma.

 • Swoj

  To nie robioł mpuk

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.