Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Rozpoczęcie prac na ul. Metalowców w Świętochłowicach

 • Dodano: 2020-04-06 08:15, aktualizacja: 2020-04-06 07:53

Od 7 kwietnia br. (wtorek) rozpoczynają się prace związane z przebudową ulicy Metalowców.

Ulica zostanie gruntownie przebudowana wraz z rondem im. Jana Pawła II w dzielnicy Zgoda. Przez najbliższe kilka miesięcy obowiązywać będzie objazd. 

Remont 470-metrowego fragmentu drogi wraz z wymianą nawierzchni jezdni ronda im. Jana Pawła II rozpocznie się we wtorek, 7 kwietnia 2020 r. i potrwa do końca sierpnia. Całość prac realizowana jest przez świętochłowickie Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Inwestycja drogowa będzie kosztowała 3 130 874,10 zł, z czego 2 505 067,00 zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Prace związane z remontem ul. Metalowców będą powodowały konieczność całkowitego zamknięcia dla ruchu kołowego odcinka objętego przebudową, czyli fragmentu między rondem im. św. Jana Pawła II a przejazdem kolejowym. Ruch kołowy zostanie poprowadzony trasami objazdowymi. W pierwszym etapie chodnik po wschodniej stronie ulicy Metalowców zostanie zamknięty.

W drugim etapie będzie przebudowywany chodnik po stronie zachodniej
 

Podstawowa trasa dla pojazdów nadjeżdżających od strony ronda im. św. Jana Pawła II zostanie wyznaczona kolejno ulicami: Wojska Polskiego, Katowicką, Szpitalną i Polną do jej skrzyżowania z ul. Bytomską. Pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, a nieprzekraczające wysokości 3,3 metra na skrzyżowaniu ul. Katowickiej z ul. Wojska Polskiego zostaną skierowane tą pierwszą w kierunku miasta Chorzów i następnie ul. Żołnierską i DTŚ. Pojazdy o wysokości większej niż 3,3 metra zostaną poprowadzone trasą przez miasto Ruda Śląska. Objazd został wyznaczony kolejno ulicami Wojska Polskiego w Świętochłowicach, ulicami Chorzowską, Czarnoleśną, 1 Maja, Trasą N-S i DTŚ w Rudzie Śląskiej.

Dla relacji kierującej się od strony Centrum i Rudy Śląskiej podstawowa trasa objazdowa zostanie wyznaczona kolejno ulicami Wyzwolenia, Szpitalną, Katowicką i Wojska Polskiego do ronda im. św. Jana Pawła II. Dodatkowo dla pojazdów rozpoczynających objazd od skrzyżowania ul. Metalowców z ul. Bankową wyznaczony zostanie objazd ulicami Dworcową, Szkolną i Katowicką do połączenia się jej z wyżej opisanym objazdem. Pojazdy o wysokości ponad 3,3 metra oraz masie większej niż 3,5 tony poprowadzone zostaną trasą wyznaczoną przez miasto Chorzów. Objazd wyznaczony zostanie ul. Bytomską i DTŚ w Świętochłowicach, następnie DTŚ, al. BOWiD, ul. Szpitalną i Stalową na terenie miasta Chorzów, do skrzyżowania ul. Hajduki z ul. Wojska Polskiego w Świętochłowicach, gdzie trasa połączy się z objazdem opisanym powyżej.

Na czas budowy będzie umożliwiony dojazd do firm i posesji znajdujących się na wyłączonym z ruchu odcinku ulicy Metalowców. 

Zobacz także

Komentarze (25)    dodaj komentarz »

 • Lol

  4 miesiące ja pie..... , porządna firma zrobi to w 1 mc pracując na 3 zmiany .Wogole niedawno na końcu ul Metalowców był wymieniany asfalt i drogą też była nieczynna 1,5 mc , nie można było połączyć tych 2 remontów ?Kto ustawia te przetargi , wystarczy trochę pomyśleć i już dawno droga była by zrobiona Masakra

 • Emeryt z Świon...

  Moim skromnym zdaniem chodnik wschodni powinien być przesunięty aż do Płotu...I Pięknie się wkomponuje droga dla rowerów...Proste jak konstrukcja cepa...

 • KACZOR

  Co do ronda na zgodzie im Jana Pawła II jedyną udręką jak dla mnie było to iż przedzielono rondo na połowę , ewidentnie na lewą i prawą lub górną i dolną stronę. Rozumiem iż jest tam z górki ale asfalt mogli położyć jakoś jednolicie . Mnie i moim pojazdom najlepiej się przez nie przejeżdża tylko drogą Wojska Polskiego na wprost , coś komuś tam nie wyszło chyba parę lat temu bo od metalowców prosto jest próg wgniatający zawieszenie w zol

 • KACZOR

  Co do ronda na zgodzie im Jana Pawła II jedyną udręką jak dla mnie było to iż przedzielono rondo na połowę , ewidentnie na lewą i prawą lub górną i dolną stronę. Rozumiem iż jest tam z górki ale asfalt mogli położyć jakoś jednolicie . Mnie i moim pojazdom najlepiej się przez nie przejeżdża tylko drogą Wojska Polskiego na wprost , coś komuś tam nie wyszło chyba parę lat temu bo od metalowców prosto jest próg wgniatający zawieszenie w zol

 • KACZOR

  Chodnik na metalowców ok wyglądał fatalnie i ta śmieszna wąska droga rowerowa nie wiem czemu miała służyć jakaś miejska ściema to na pewno wymagało przebudowy . Jezdnia jeszcze była ok mimo paru wzniesień na jezdni które w miarę szybko usunięto. Mam nadzieję ze jeśli WYCIĘTO już te topole , usunięto je do zera i kładkę nad drogą to teraz stanie tam chodnik z drogą rowerową na miarę europy bo najwięcej ludności podróżuje częścią przy murze .

 • Niecierpliwy

  Czemu ten remont ma trwać tak długo? Rondo na zgodzie robią już kilka miesięcy, co tam przejeżdżam to żadnego postępu, dwa krawężniki dziennie, a zamknięcie ul. Metalowcow to będzie prawdziwy armagedon jak się skończy kwarantanna. Remont w tak newralgicznym miejscu powinien trwać max 1 m-c ale co tam postoimy w korkach do jesieni, kogo to obchodzi.

 • Normalny

  Ty chyba jesteś gróbiorz na emeryturze masz pojecie o takiej robocie chyba nie to weż sie nie odzywaj ocie

 • XY

  Inna sprawa to zmiana kierunku na ul. Wyzwolenia ryzykowne zagranie. Nie dość, że wszyscy przyzwyczajeni do starego kierunku co rusz zawracają, to jeszcze jadąc ulicami Pocztowa, Szkolna etc w dół do Kubiny na skrzyżowaniach patrzą nie w tą stronę. Spodziewają sie pojazdów z starego kierunku. Uważajcie na to.

 • R2

  Uważać to się powinno NA ZNAKI a z pamięci to wiesz co można...

 • Tulkas

  A na Chropocowie Łagiewnicko to pamięto czasy Gierka.Metalowców to przy nyj Manhattan.

 • Piotr

  Pewnie będzie remont przy okazji wymiany torów.

 • oczerniony

  Do Piotr. Remont ul. Chorzowskiej przeprowadzała firma Wadrox. Faktycznie przy studzienkach na całej szerokości ulicy, w kilku miejscach nawierzchnia się zapadła. Firma MPGK owe zapadliska naprawiła i jest ok. Panie Piotrze może Pan być pewny że MPUK zrobi ten remont dobrze, inspektor z całą pewnością tego dopilnuje, trochę wiary. Życzę dużo zdrowia i odpowiedzialności, zwłaszcza podając nieprawdę. Oczerniana firma ma prawo wyciągnąć konsekwencje prawne.

 • Piotr

  W takim razie przepraszam Pana oczernionego i wyzywającego mnie od [...]ów hanysa. Nie trzeba od razu straszyć prawnikiem.

 • Piotr

  Pamiętam porzedni taki generalny remont tej ulicy. Pracowałem wtedy na ZUT ZGODA. Uważam, że wybór firmy, która ma to zrobić (MPUK) to zły pomysł. Proszę spojrzeć na ulicę Chorzowską od skrzyżowania przy bibliotece do Lipin. Też to robiło MPGK (wtedy). Krótko po zakończeniu prac, w miejscach gdzie są studzienki deszczowe, przez całą szerokość jezdni zapadał się asfalt. Jadąc widać i czuć to wyraźnie. Tak samo jak robiły się dziury po każdym pasie kładzonego asfaltu. Co kilkadziesiąt metrów jest łata. Równiutko. Tak jak kończyła się porcja asfaltu w maszynie.

 • Hanys

  To nie robiło mpgk ty [...]u

 • Mieszkaniec

  Nie wierzę mpgk :(Z cyklu ja to pier....(Kostka (nahtansza) brukowa na chodniku swój stan wytrzyma jak zwykłe co najwyżej rok i będzie wybijać czy zapadać Zastanawia mnie czy za taki stan rzeczy czyli partactwo można kogoś pociągnąć do odpowiedzialności?

 • Normalny

  Mylisz sie to robiła firma wadrox ktorej za chwile nie było jak niewiesz to niepisz [...]

 • Antoni

  Teraz kwarantanna, więc jakoś przez Mijankę da się przejechać, ale sajgon i tak będzie. Może warto przemyśleć działanie świateł na Mijance.

 • Ze Świon

  Jak bydom robić w takim tempie jak te krawężniki na rondzie to niy zdążą nawet do sierpnia przyszłego roku.....

 • Mieszkaniec II

  Po co w ogóle była ta wymiana krawężników na rondzie JPII skoro teraz ma być przebudowa tego ronda?Czy to czasem nie jest nieodpowiednie gospodarowanie finansami publicznymi?

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.