Wiadomości z Świętochłowic

Rzecznik rządu: w piątek ogłoszenie decyzji w sprawie cmentarzy

  • Dodano: 2020-10-30 06:45, aktualizacja: 2020-10-30 06:56

Jeszcze w czwartek rządowy zespół zarządzania kryzysowego będzie dyskutował na temat ewentualnego zamknięcia cmentarzy; w piątek zostanie ogłoszona decyzja w tej sprawie - poinformował w czwartek w Radiu Wnet rzecznik rządu Piotr Muller.


Podczas czwartkowej konferencji na Stadionie Narodowym premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w piątek rząd przedstawi informacje dotyczące m.in. dostępności cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych oraz zasady pracy biurowej.

Rzecznik rządu pytany w Radiu Wnet, czy możliwy jest nowy lockdown oraz o doniesienia medialne o możliwości wprowadzenia stanu wyjątkowego, odparł, że nie ma w tej chwili żadnej decyzji, co do kwestii wprowadzenia takiego stanu.

Co do nowych obostrzeń w najbliższym okresie, to jutro pan premier będzie o tym informował i przedstawi takie ograniczenia - powiedział Muller.

Jak dodał wiele ograniczeń funkcjonuje już obecnie, w tym zawieszenie działalności lokali gastronomicznych, z wyjątkiem wydawania posiłków na wynos czy wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach.

Dzisiaj spotka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, omówi wszystkie +za+ i +przeciw+ takiej decyzji, aby np. zdecydować się na zamknięcie cmentarzy. Myślę, że dzisiaj ta dyskusja się zakończy, a jutro zostanie ogłoszona decyzja - powiedział rzecznik rządu. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Myślący

    Dlaczego nie ogłosili 1-11, że cmentarze zostaną zamknięte albo trzeba było zamknąć nie ogłaszając tego. Brawo ta niedowładza, ale myślenie kosztuje zaangażowania mózgu nie tylko myśl o korycie +

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.