Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Salezjański Zespół Szkół świętował 25-lecie!

  • Dodano: 2017-10-10 19:00, aktualizacja: 2017-10-11 07:42

We wtorek 10 października Salezjański Zespół Szkół Publicznych „Don Bosko” świętował 25-lecie. Był barwny pochód, spotkanie absolwentów i wspólne przeglądanie kronik.

Obchody rozpoczęła msza święta o godz. 10.00 w kościele pw.św. Józefa w dzielnicy Zgoda. Następnie dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie przeszli w uroczystym pochodzie do Centrum Kultury Śląskiej, gdzie odbyła się Akademia "Wspomnienia srebrem pisane". Absolwenci spotkali się po południu już w Salezjańskim Zespole Szkół, gdzie przygotowano "Piknik u Janka". Przy suto zastawionym stole bawili się młodsi i starsi absolwenci, wypatrując znajomych i wspominając "stare, dobre czasy".

Wspomnienia mam super! Najlepiej zapamiętałem panią Jankowską, nauczycielkę języka polskiego. Bardzo chętnie wróciłbym się do tych czasów szkolnych, choć uczniem byłem, mówiąc szczerze, średnim-wspominał z uśmiechem pan Dariusz, rocznik 94', którego córka jest obecnie uczennicą placówki przy ulicy Wojska Polskiego

Podczas spotkania nie zabrakło Belgijki, salezjańskiego tańca, którego uczniowie uczą się podczas obozu integracyjnego. To stały element tutejszych szkolnych uroczystości. Przeglądaniu kronik szkoły towarzyszyły okrzyki zdumienia, czasem wręcz niedowierzania oraz głośne wybuchy śmiechu.

Widzę dziś wiele osób, które uczyłem, ale mam trudności z ich rozpoznaniem. Dopiero jak się przedstawią, to poznaję. Są to przemiłe spotkania, widać, że cieszą się tymi latami, które tutaj przeżyli. To niesamowite, jak czas leci. Za nami 25 lat rozwoju szkoły, mamy dużo więcej sal, zmodernizowaliśmy się. Wyróżnia nas też to, że jesteśmy szkołą katolicką. Nasz patron jest nazywany ojcem młodzieży i opracowany przez niego system wychowania procentuje. A polega on przede wszystkim na tym, aby zawsze być z młodzieżą-mówił ks. mgr Wiktor Szlęzak, dyrektor szkoły

Salezjański Zespół Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach obejmuje gimnazjum, liceum i technikum. Od 2017 roku w ramach zespołu szkół organizowana jest również szkoła podstawowa. Zespół powstał w roku 1992 w budynkach dawnego Zespołu Szkół Zawodowych Zakładów Urządzeń Technicznych „Zgoda”. Dziś w Zespole Szkół uczy się ponad 480 uczniów.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Mama

    Szkoła Salezjanska słynie z pobierania wszystkim najlepszych uczniów, dlaczego szkoła nie ma olimpijczyków z żadnego przedmiotu, dlaczego szkoła nie bierze udziału w ogólnopolskich konkursach? Z czego właściwie słynie ta szkoła? Z ilości starych niezadowolonych panien? Może z nauczycielek rozwoniczek i i ich nieślubnych dzieci? Może słynie ze zmarnowanych talentów uczniów? 25lecie czego właściwie? Żenada, życzę niemarnowania talentów dzieci, pasji, życzę chrześcijańskich zachowań w stosunku do uczniów i więcej skromności, uczciwej rzetelności w pracy i niewysyłania na korepetycje dzieci, jak się nie umie uczyć.

  • Burgund

    Smutne jest to, że tak pani myśli. Jestem ciekawa czy wie to pani z własnego doświadczenia czy tylko przekazuje dalej plotki? Na przyszłość mam taką dobrą radę, by nie wypowiadać się i nie pokazywać swojego braku wiedzy. Uczniowie tej szkoły biorą udział w wielu konkursach o wysokich rangach i rzadko się zdarza, że nie są na podium. Zaprawdę śmieszy mnie pani ignorancja i, za przeproszeniem, głupota. Tak, głupota, bo tylko ktoś głupi wypowiada się nie wiedząc co się dzieje w rzeczywistości.

  • BWS

    Ta szkoła to po prostu żenada.Swojego czasu miasto dofinansowywało studium, nic w tym dziwnego jednakże czesne dla uczęszczających było wiele niższe niż, dla uczniów technikum czy liceum opłacane w całości przez rodziców. Tego klimatu nie da się opisać; aury nienawiści i wyższości jaką roztaczali nauczyciele i uczniowie w stosunku do słuchaczy studium. Salezjańskie ideały i katolickie wartości cały czas, za plecami, rozmieniane były na drobne przez świętych nauczycieli i dzieci z dobrych - bogatszych domów. Na szczęście można było spotkać też wybitnie zdolne i normalne jednostki wśród nauczycieli jak i księży bo nie sztuka wrzucić wszystkich do jednego worka i tym osobą podziękowania za ludzkie twarze.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.