Wiadomości z Świętochłowic

Śląskie: testy na COVID-19 przeszło w regionie 14,5 tys. pracowników szkół

  • Dodano: 2021-01-18 08:15, aktualizacja: 2021-01-18 06:44

Ok. 14,5 tys. nauczycieli i innych pracowników szkół z woj. śląskiego przetestowano w ramach akcji bezpłatnego i dobrowolnego testowania pracowników oświaty – poinformowała PAP w niedzielę rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Według informacji z poniedziałkowej inauguracji akcji chęć udziału w niej zgłosiło 19 880 nauczycieli i innych pracowników szkół z regionu. Do czwartku wymazy pobrano od ponad 6 tys. osób. W kolejnych dniach pracownicy urzędu wojewódzkiego sygnalizowali, że wiele osób zrezygnowało z badania, bądź np. zachorowało.

Ostatnim dniem pobierania testów w ramach akcji była sobota. W niedzielę po południu rzeczniczka wojewody przekazała informację Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Grzegorza Hudzika, że ostatecznie materiał do testów pobrano od ok. 14,5 tys. osób.

Zgodnie z informacjami Kuratorium Oświaty w Katowicach po feriach naukę stacjonarną w woj. śląskim rozpocznie ok. 128 tys. uczniów klas I-III szkół podstawowych i szkół podstawowych specjalnych (ogółem w szkołach podstawowych w tym regionie uczy się ok. 358 tys. uczniów).

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek mówił w poniedziałek, że akcja ma dać poczucie bezpieczeństwa wracającym do nauki stacjonarnej nauczycielom, ale też dzieciom, ich rodzicom i dziadkom.

Wymazy były pobierane m.in. w 44 punktach drive-thru w województwie i z wykorzystaniem kilkunastu wymazobusów. Informacje o wynikach akcji mają być podawane w najbliższych dniach, najprawdopodobniej centralnie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również