Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Radni zdecydują o podwyższeniu pensji prezydenta miasta

 • Dodano: 2021-11-23 21:15, aktualizacja: 2021-11-24 09:30

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 25 listopada, świętochłowiccy radni zdecydują m.in. o tym czy pensja prezydenta Daniela Begera zostanie podwyższona. O ile? Sprawdziliśmy. 

- Na najbliższej sesji RM (czwartek 25 listopada) jesteśmy pewni, że już teraz znajdzie się tych "11 sprawiedliwych", którzy zagłosują wreszcie nad kolejnym podwyższeniem podatków od nieruchomości do najwyższej kwoty, bo ostatnio częściowo byli przeciw. Również wszyscy domagają się podwyżki uposażenia Daniela Begera do maksymalnej kwoty, która teraz wynosi 20 041,50 zł brutto – czytamy na facebookowym profilu Ruchu Ślązaków.

Rzecznik UM wyjaśnia ile wyniesie podwyżka

Głos w sprawie zabrał rzecznik świętochłowickiego magistratu, który zdementował informację dotyczącą kwoty prezydenckiego uposażenia.

- Szanowni Państwo, odnosząc się do nieprawdziwych informacji opublikowanych na profilu Ruch Ślązaków, a dotyczących zmiany wysokości wynagrodzenia Prezydenta Miasta informujemy, iż podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej procedowana będzie uchwała w tej sprawie, będąca wynikiem nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, która podniosła uposażenia samorządowców o 60% - czytamy w komunikacie rzecznika Urzędu Miasta w Świętochłowicach.

Ile wyniesie wynagrodzenie prezydenta Begera po wprowadzonych zmianach?

Zgodnie z wyliczeniem przedstawionym przez magistrat prezydencka pensja wzrośnie do 9.693,00 brutto miesięcznie (+ 3.105,00 zł dodatek funkcyjny i 5119,20 zł dodatek specjalny). Jak wyjaśnia rzecznik, obecnie maksymalna stawka wynagrodzenia zasadniczego wynosi 10.770,00 zł (+ 3.450,00 zł dodatek funkcyjny i 5.688,00 zł dodatek specjalny).

Jeżeli radni podejmą stosowną uchwałę, zmieni się także wysokość diet radnych. Kwoty uposażenia zostaną podniesione z 1.358,84 zł na 2.174,15 zł miesięcznie. Co więcej, przewodniczący komisji także będą zarabiać więcej. Zamiast 1.540,02 zł otrzymają 2.464,03 zł.

- Przytoczone wyżej kwoty stanowią 90% wartości maksymalnych zgodnie z ustaleniami poczynionymi przy okazji tworzenia programu naprawczego w 2019 roku. Programu, którego radni RŚ nie poparli – wskazuje rzecznik świętochłowickiego magistratu.

Tego samego dnia sesja Rady Miejskiej odbędzie się także w Rudzie Śląskiej. Wertując projekt uchwały, który zostanie poddany pod głosowanie, widzimy, że zakłada on, iż wynagrodzenie zasadnicze prezydenta Grażyny Dziedzic wzrośnie do 10 770 zł brutto, do tego należy dodać dodatek funkcyjny w wysokości 3450 zł brutto, dodatek specjalny w wysokości 30 proc. łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, a także dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego.


Źródło: UM, Ruch Ślązaków, Rzecznik UM w Świętochłowicach

Zobacz także

Komentarze (27)    dodaj komentarz »

 • Normalny

  Zainteresowali by się za jakie psie pieniądze pracują ludzie w mpgl mpuk mpgk wstyd by im było dać sobie takie podwyżki pytam się za co chyba za nieudolność

 • déjà vu

  ci przy korycie sobie głów nie pourywają tylko będą jeszcze bardziej żryć

 • Jorguś

  Właśnie opublikowano ranking gmin woj. śląskiego. Świętochłowice zdobyły "zaszczytne" miejsce na końcu! Brawo! Podwyżka? Im się to k....należy!

 • mieszkaniec

  Ktoś jeszcze tych dziadów traktuje poważnie ?

 • Grażyna

  Można śmiało powiedzieć że obłuda płynie mu z ust!

 • KLAWISZ

  TEN SIE PYTA , DELFIN KRADL I SIE NIE DZIELIL DLATEGO SWIETA MA POD CELOM

 • Mieszkaniec świonów

  Za co ta podwyszka stadion żużlowy skałka wyglondo jak po wojnie w iraku a czym on sie to zasłużył na ta podwyszka niczym wielki prezydent miasta emerytury i renty podwyższajom jakby kot napłakoł ceny idą w góra tak że strach do sklepu iść a tyn chce [...]nie podwyszki na to sie czeba zapracować a nie na [...] siedzieć bo w poruwnanio do lipin czy chropaczowa to świony wyglondajom pomału jak slamsy

  • Mieszkaniec świonów
   2021-11-24 23:35
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Szef wszystkich szefów

  Pierwszy któremu się należy!!!

  • Szef wszystkich szefów
   2021-11-24 18:09
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Chropoców

  Pierwszy który powinien jeszcze dopłacać!

 • Taka prawda

  Korytowcy już minusują!

 • Mieszkaniec

  Jakie są fakty, są opłakane Infrastruktura jak drogi, chyba nie muszę wymieniać które, stan nieruchomości, rynek pracy czyli inwestorzy, stan rekreacyjny OSiR skalka jak chodniki i ścieżki rowerowe. Jak wygląda elewacja magistratu wraz z chodnikiem do niego przylegającym-MASAKRA. Trzy lata zleciało jak z bicza strzelił i myślicie że przez kolejne, ostatnie dwa lata coś się zmieni? Tak chyba na gorsze. A przepraszam developerka się rozrosła jak grzyby po deszczu jakby miasto Świętochłowice było prywatne a ceny nieruchomości nie osiągalne dla mieszkańca Świętochłowic... dlatego dobrze że domki fińskie są już po remoncie

 • 214000zł

  Jak nie wiadomo o chodzi:DZostało tylko dwa lata więc trzeba się nachapać się chochlą

 • Adam

  Na Kubiny przed siedzibą "gniazda" za to pełno kwiatów ale "gniazdo" ledwo zipie. Takie ich zarządzanie a innych chcą wiecznie pouczać. Prezydentowi do pięt nie dorastacie !

 • Wazelinia Zług

  Do pięt mu nie dorastają bo są wyżsi od niego co najmniej o dwie głowy.

 • konserwator

  Szambo wybiło jak widać. Kolejna złodziejska sitwa czekała na odpowiedni moment żeby się zdemaskować. Powinny zostać wprowadzone surowe kary za niedotrzymywanie obietnic wyborczych może wtedy opowiadacze fantaści pohamowali by swoje kłamliwe zapędy celem osiągnięcia korzyści majątkowych bo jak widać chyba tylko o to chodziło o nic więcej. Żenada i obłuda jakich mało!

 • kurde bele

  ciekawe czy ci przy korycie powiedzą NIE hehe, powiem wam na ucho chyba NIE

 • mieszkaniec

  Osoby, którym miasto ma wypłacić odszkodowanie będą musieli się ustawić w jeszcze dłuższej kolejce. No tak, na wynagrodzenia dla prezydentów i radnych są, a dla poszkodowanych przez źle funkcjonującą gminę i jednostki, nadal środków brak, na premie są, żeby zapłacić zaległe rachunki pieniędzy brak, ciekawe jak jeszcze długo uda się im tę farę ciągnąć. Rolowanie długów ulubione zajęcie księgowych w mieście, podtrzymywanie trupa pod respiratorem i płacenie lekarzom za utrzymywanie pacjenta bez funkcji życiowych. Jak długo jeszcze będzie trwała ta zmowa milczenia ? Śmierć mózgu, a lekarze z prezydium i rady, utrzymują w fałszywych raportach, że pacjent ma szanse na powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Rudy cudotwórca. Kolejny.

 • Nostrodamus

  Podwyżka pensji dla prezydenta miasta i tak będzie za niska za to co zrobił na rzecz miasta. Dzięki niemu wyremontowano domki fińskie przy ul. Chorzowskiej, utworzono Komisariat Policji w Lipinach oraz zlikwidowano Straż Miejską. A drużyna żużlowa Śląska Świętochłowice w sezonie 2022 rozpoczyna rozgrywki w II lidze na nowym zadaszonym stadionie.

 • fafik

  Brak wstydu i honoru mają mieszkańców za idiotów i dojne krowy.

 • zniesmaczony mieszkaniec

  No tak już zostaliście kupieni podwyżką diet! Brawo, ciekawe gdzie w tym wszystkim jest to bankrutujące miasto które ciągle boryka się z brakiem pieniędzy! Sądzę że przy kolejnych wyborach mieszkańcy rozliczą sprzedawczyków! Ustawowo powinno być zabronione zasiadanie na jakimkolwiek innym stanowisku w innych spółkach itd. dla Prezydentów miast oraz zajmowania kierowniczych stanowisk w spółkach miejskich i radach nadzorczych innych miast i gmin dla radnych.

  • zniesmaczony mieszkaniec
   2021-11-24 09:11
  • Ocena:
  • odpowiedz

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.