Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

​​​​​​​Świętochłowice: Remont torowiska wzdłuż ulicy Bytomskiej w Piaśnikach dobiega końca

 • Dodano: 2019-07-04 08:15, aktualizacja: 2019-07-04 09:25

Remont torowiska wzdłuż ulicy Bytomskiej w Piaśnikach dobiega końca.

Gotowe są już wszystkie tory, przejazdy oraz, co cieszy wielu mieszkańców, przystanki tramwajowe.

Remont piaśnickiego odcinka dla linii tramwajowych 7 i 17 trwa od 2018 roku

W pierwszej fazie został wymieniony tor wschodni oraz skrzyżowanie z ulicą Krasickiego. Następnie zajęto się torem zachodnim oraz skrzyżowaniem z ulicą Powstańców Śląskich.

Ostatni etap dotyczył całkowitej przebudowy przystanków: Piaśniki Skrzyżowanie oraz Piaśniki Osiedle Skałka. Na podniesionych przystankach postawiono nowe wiaty (po jednej w każdym kierunku). Od teraz wsiadanie i wysiadanie z tramwajów jest dużo łatwiejsze, szczególnie dla osób starszych.

Do wykonania zostały jedynie drobne prace wykończeniowe i kosmetyczne.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Jola

  A kiedy remont w Chropaczowie

 • ->N->

  "Od teraz wsiadanie i wysiadanie z tramwajów jest dużo łatwiejsze, szczególnie dla osób starszych." - szczególnie kiedy starsza osoba wysiada lub wsiada do starego wagonu tramwaju linii 17 lub 7 ...

 • Halina

  Ja się cieszę że w ogóle przyjeżdża jakiś tramwaj. Ludzie potrafią tylko krytykować ale pozytywów już nie...

 • Piotr

  A kiedy wyremontuja w końcu ulicę Bytomską, która jest w koszmarnym stanie!!!Główna ulica w mieście, przelotowa zakorkowana i pofałdowana.To jest jakaś tragedia.Zamiast remontu ustawili ograniczenie do 40 km/hi policję żeby wlepiała mandaty.

 • Ala

  Przecież poprzednicy doprowadzili miasto do swietnosci. Miasto kwitło pieknialo.Ulice wyremontowane.Nie było dziur, piękne chodniki .Nikt nie narzekał. Wszyscy byli szczęśliwi. I za pól roku armagedon.Zniknęły wyremontowane ulice,pojawiły się dziury.Ogólne dno.Trawa nieprzycieta tylko wyschnięta. Deszcz nie pada. Tak ogólnie słabo Panie Beger. Co z tym deszczem?

 • Baczny obserwator

  Niby sobie kpisz ale jest rzeczą niezaprzeczalną ze Berger sobie z najprostszymi rzeczami nie radzi

 • Haha

  A chodnik wzdłuż jezdni ul Bytomskiej od przystanku ";Piasniki skrzyżowanie" do "Piasniki Skalka" kolejny żart?

 • Motorr

  Chodniki należą do miasta, a z tego co każdy wie, to owe miasto nie ma pieniędzy na remont chodnika. Także parę lat będziemy mieć ładne tory i brzydki chodnik.

 • zefel

  Ale w znacznym stopniu ten chodnik został zdewastowany przez fimy pracujące przy remoncie torowiska i to one powinny go wyremontować. Niestety nasz prezydent nie potrafi tego wyegzekwować.

 • Antonii

  Z tego co wiem remont zakonczył się już jakiś czas temu- tramwaje jadą w obu kierunkach. Zastanawiam się kiedy zostaną odnowione chodniki wzdłuż torowiska, bo teraz wołają o pomstę do nieba.

 • Joker

  "nie ma pieniędzy"Może idąc tokiem "myślenia" prezydenta to chodnik wyremontuje w 10% tyle ile obniżył sobię swoje sowite uposażenie.A tak na POWAŻNIE najpierw muszą wyremontować domki fińskie już VW sierpniu bo w wrześniu rusza budowa obiecana hala widowiskowa.

 • kolega

  Na domkach fińskich już trwają prace pomiarowe, pewnie wkrótce ruszą remonty.

 • Chropoców

  Pomiary pomiarami. Jeszcze kosztorys później przetarg do którego wątpię aby ktoś przystąpił po anty reklamie rudego. I minie 5 lat i dalej będzie gadka, że w mieście zadłużenie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.