Wiadomości z Świętochłowic

Szkolenie z SYSTEMA

  • Dodano: 2013-04-19 15:00

W dniach 13 – 14.04.13, członkowie klubu RONIN z Świętochłowic brali udział w szkoleniu z kpt. Milanem Takać, który jest Ekspertem Walki Wręcz. Seminarium było bardzo ciekawe zwłaszcza, że szkolenie przeprowadzono z technik SYSTEMA – Russiam Martial Arts. Dla osób które nie maja styczności z służbami mundurowymi można powiedzieć, że Takać prowadzi szkolenia w Polsce dla instr Straży Granicznej, Służb Więziennych.


Systema jest wykorzystywana przez nieliczne oddziały Specnaz, zaprojektowana dla osiągnięcia wysokiego poziomu skuteczności. System walki opiera się na wiedzy o tym, jak różne układy ludzkiego organizmu: nerwowy, krwionośny, limfatyczny, oraz psychika reagują na oddziaływania zewnętrznych i wewnętrznych czynników takich jak:  napięcie mięśniowe, ból, stres, strach. Dla trenera, MMA oraz szkoleniowca Służb  Mundurowych Krzysztofa Kiełkowskiego oraz trzech podopiecznych szkolenie z Milanem było szczególnie istotne, ze względu na program jaki był nauczany a mianowicie: taktyka, oraz techniki obronne z użyciem noża.


Organizatorem szkolenia był Piotr Bonikowski z Combat System Poland. Samo szkolenie było przeprowadzone w zamkniętym gronie dla instruktorów Policji i Straży Więziennej. W szkoleniu brało udział tylko trzydziestu szkoleniowców co spowodowało, że poziom nauki był bardzo wysoki, a sam Milan Takać mógł poświęcić sporo czasu na drobiazgową naukę. Część szkolenia była prowadzona na korytarzach w celu uświadomienia sobie stopnia trudności przeprowadzania technik obronnych w ciasnych pomieszczeniach.


Już dziś wiadomo, że Takać wyraził chęć odwiedzenia Świętochłowickiej sekcji Ronin w której poprowadzi szkolenie z samoobrony na bazie technik SYSTEMA. Tak więc pod koniec września będzie można wziąć udział w szkoleniu, które będzie otwarte a każdy chętny spoza klubu będzie mógł w nim uczestniczyć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również