Wiadomości z Świętochłowic

Szukamy w bibliotece nutki dramatu i miłości - statystyki MBP

  • Dodano: 2017-12-08 13:45, aktualizacja: 2017-12-08 15:11

Świętochłowiczanie wypożyczyli w tym roku ponad 83 tys. książek. Szukają nutki dramatu i szczęśliwych zakończeń - tak można wnioskować na podstawie tytułów najczęściej wypożyczanych tytułów.

Jak podaje redakcja Silesia Informacje, od stycznia tego roku świętochłowiczanie wypożyczyli dokładnie 83 365 książek.  Obecnie we wszystkich filiach MBP zapisanych jest ponad 6 tysięcy czytelników  - to około 12 proc. mieszkańców miasta. Jak z takim wynikiem wypadamy na tle innych miast? Zobaczcie statystyki czytelnictwa w Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Chorzowie i Żorach.

Świętochłowickie filie MBP robią wiele, aby przyciągnąć do siebie czytelników.

W skali kraju czytelnictwo regularnie spada. 69 proc. społeczeństwa nie czyta w ogóle. Nie inaczej jest w Świętochłowicach. Dlatego Biblioteki, w tym również nasze, prowadzą szeroką działalność celem odwrócenia tej tendencji. Biblioteki nie ograniczają się teraz wyłącznie do wypożyczania książek, ale prowadzą szeroką działalność kulturalną, organizując szereg imprez, spotkań, koncertów, warsztatów itp. Poza tym poprawia się infrastruktura Bibliotek. W bieżącym roku udało się wyremontować wnętrze Filii nr 1 MBP w Piaśnikach. Na ukończeniu jest też remont biblioteki Centralnej. Wszystkie te działania mają na celu podniesienie poziomu  czytelnictwa w naszym mieście. W roku bieżącym znacznie zwiększono też ilość zakupionych książek - wyliczają swiętochłowiccy bibliotekarze.

Trzy najczęściej wypożyczane książki w tym roku (stan na 30 września) to:

  • C.S. Lewis „Lew, czarownica i stara szafa”
  • P. Hawkins „Dziewczyna z pociągu” - thriller psychologiczny
  • M. Witkiewicz „Cześć, co słychać”?


A Wy jaką książkę ostatnio przeczytaliście? Wszystkie filie świętochłowickiej MBP znajdziecie tutaj.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.