Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W Świętochłowicach auta najczęściej "znikają" w środy i niedziele!

 • Dodano: 2017-11-14 14:00, aktualizacja: 2017-11-14 16:35

Sprawdziliśmy, jakie auta znikają w tym roku najczęściej ze świętochłowickich ulic i parkingów. Co ciekawe, złodzieje najpewniej czują się w środy i niedziele.

Od stycznia tego roku świętochłowicka komenda odnotowała 15 zdarzeń związanych z przestępczością samochodową, z czego trzy zakwalifikowano jako "krótkotrwałe użycie" tzn. złodziej porzucił skradziony pojazd krótko po kradzieży. Kolejnych sześć aut udało się odzyskać, jedno znaleziono na złomowisku.

Największą popularnością wśród złodziei cieszą się w naszym mieście marki BMW i Audi. W pierwszej trójce znalazły się też Fordy. Co ciekawe, "znikają" najczęściej w środku tygodnia oraz w niedziele. 

Samochody są kradzione głównie z niestrzeżonych parkingów na osiedlach. Najwięcej kradzieży zanotowano w dzielnicach: Zgoda, Piaśniki i Chropaczów - wylicza sierż.szt. Marcin Michalik, oficer prasowy z KMP w Świętochłowicach.

Jak utrudnić złodziejom prace? Mówi się, że najlepszym zabezpieczeniem jest życzliwy i dobry sąsiad, ale, jak przekonują funkcjonariusze, warto przedsięwziąć też inne środki.

Najlepiej różnego rodzaju blokady, zwłaszcza nie seryjne oraz blokady np. kierownicy, widoczne na pierwszy rzut oka. Może to od razu skutecznie zniechęcić złodzieja - mówi oficer prasowy świętochłowickiej komendy.

Zobacz, jakie marki najbardziej polubili złodzieje w Mikołowie, Zabrzu i Żorach.

Następna informacja

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Szczery

  W inne dni magusiak ma wolne

 • Dario

  a czarne hondy to w jakie dni znikają?

 • Ciekawy

  Skoro poprawiliście tekst to komentarz trzeba było usunąć, przecież nie macie z tym problemów!

 • Ciekawy

  To w końcu kiedy w środy i niedziele czy w piątki i niedziele! Skrobiecie te teksty po pijaku czy jak?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.