Wiadomości z Świętochłowic

W Świętochłowicach doszło do poważnego wypadku. Policyjny radiowóz uderzył w drzewo

 • Dodano: 2019-09-14 19:00, aktualizacja: 2019-10-09 12:44

W Świętochłowicach na skrzyżowaniu ulic Korfantego i Powstańców Śląskich doszło do poważnego wypadku. Policyjny radiowóz uderzył w drzewo. Jeden z policjantów biorących udział w wypadku, został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.


AKTUALIZACJA: Sprawa objęta została śledztwem prokuratorskim. Jeden z policjantów opuścił już szpital.Jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Drugi policjant w dalszym ciągu przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy. Jest cały czas diagnozowany z powodu urazów kończyn dolnych. Jego stan jest stabilny. 


Do zdarzenia doszło około godziny 16:30. Policjanci jechali na sygnale do pilnej interwencji. W pewnym momencie z niewyjaśnionych przyczyn radiowóz wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W zdarzeniu brał udział jeszcze samochód marki opel.

Jeden z policjantów o własnych siłach wyszedł z radiowozu. Drugiemu funkcjonariuszowi w wyjściu z samochodu musieli pomóc strażacy. Był on bowiem zakleszczony w pojeździe. Po akcji strażaków policjant został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Drugi funkcjonariusz również trafił do szpitala w celu przeprowadzenia badań. Obaj byli przytomni. W drugim samochodzie osobowym, który brał udział w zdarzeniu, nie było osób poszkodowanych.

Obecnie (godz. 19) na miejscu zdarzenia nadal występują utrudnienia w ruchu. Zablokowane są ulice: Chorzowska, Bytomska, Krasickiego i Powstańców Śląskich. Na miejscu jest policja, straż pożarna oraz zastępca prokuratora rejonowego w Chorzowie.

Karolina BauszekKarolina Bauszek
Źródło: Redakcja / fot: Informacje Drogowe Śląsk i okolice

Komentarze (57)    dodaj »

 • Krysia

  Jeee ten dalej swoje, jak zdarta płyta....

 • Anka z zaścianka

  Ręce opadają na wasze komentarze. Policja zdążała do szpitala bo tam jakiś pijany dureń wszczął awanturę i tym samym ten pijak jest współwinny wypadkowi. Sprowadza się do tego, iż wódka jest dla ludzi mądrych, reszta niech pije mleko. A komentarz "że szkoda drzewa" gdy mógł zginąć młody człowiek jest nie do obrony. Żenada.

 • Kierowca

  Szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim uczestnikom wypadku auto to rzecz nabyta

 • Ggg

  Nadmierna predkosc

 • Cios

  Skoro obaj byli prsytomni to po co LPR a jak moja babcia będzie miała zawał to też po nią helikopter przyleci

 • Hmm

  Przecież niedawno lądował właśnie przez to ,że ktoś dostał zawał i to u nas na Świonach.

 • kula

  we wszystkich tego typu artykułach zawsze jest informacja kierowca był trzeźwy ??? badanie alkomatem wykazało 0,00 ???

 • Mario

  Szkoda drzewa

 • Konar drzewa

  Weź wielki rozbieg i pier....ij se baranka w to drzewo może choć trocha zmądrzejesz.

 • leopold

  13-09-2019 panowie z suszarkami wystosowali ( opis w innym artykule) apel , który z racji jego słuszności zacytuję : "Apelujemy do kierujących! Zbliża się kolejny weekend. Przypominamy o rozwadze podczas wsiadania za kierownicę oraz o przestrzeganiu dozwolonych limitów prędkości. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach." Dzisiaj 15-09-2019 weekend!!!

 • Anty leopold

  Leopold lecz się człowieku albo przestań spożywać bo Ci szkodzi..flustracje można leczyć..ludzie stracili zdrowie a ty takie teksty..żałosne

 • leopold

  Nie zgadzasz się z tym apelem ww zacytowanym czy uważasz ,że nie wszystkich dotyczy??? Nie wiem co ma do tego zacytowanego apelu czyjaś frustracja. I dla jasności - ja nie kierowałem tym radiowozem i w żaden sposób nie przyczyniłem się do tego zdarzenia. A zdrowie - trzeba o nie dbać i szanować - jadąc autem także ważne jest zdrowie innych uczestników ruchu na jezdni i na chodnikach!!! Co z tego,że szybki kierowca sanitarki dowiezie na czas do szpitala umierającego zawałowca jeżeli po drodze zabije kilku zdrowych - bo się starał ratować życie pacjenta???

 • ktoś

  oni nie jechali na spotkanie towarzyskie..leopold dojdź do siebie i myśl co piszesz..

 • leopold

  Nawierzchnia drogi - znakomita, widoczność znakomita , droga sucha - brak opadów, oznakowanie- właściwe, w okolicy kilkunastu metrów przejście dla pieszych i skrzyżowanie. A tu takie kuku!!! Przyczyna??? Zakładam,że ci co jechali w przypadku takiego cywilnego zdarzenia mieli by odpowiedź natychmiast w stylu : " nadmierna szybkość i nieopanowanie pojazdu"! Szybko i z klasą!!! Tylko zdrowia ludzi szkoda i drzewa też szkoda!!!

 • Amiga

  Panie Leopoldzie, kiedy Pan zmądrzeje?

 • Adam

  Ale to nie dostarczyciele lodów tylko jechali komuś na pomoc..ale ty jesteś zbyt ..... żeby to zrozumieć mały człowieczku

 • leopold

  Jechali na pomoc? To komu swoją jazdą pomogli????A co z tym co mu nie pomogli bo nie dojechali???W naszym miasteczku dojazd do wezwania na sygnale przy 60km/godz zajmie 3-5 minut. To po co pędzić 150 zagrażając innym na jezdni i na chodnikach?Ciekawe jak byście matoły piszczeli gdyby drzewo nie zatrzymało radiowozu a ten wpadł na chodnik i skasował skutecznie jakąś rodzinkę na sobotnim spacerku!!! Patrząc na zdarzenie jeżeli wykluczymy poważną awarię radiowozu ja nie widzę żadnych obiektywnych przyczyn na usprawiedliwienie kierującego. Jak Ty takie widzisz to podaj!!!

 • Anita

  Miałam Cię za mądrzejszego....uparłeś się jak osioł. Cóż Ci ta policja zrobiła? Obyś ty kiedyś nie był w potrzebie....

 • Antyleopold

  Ty mało co widzisz poza upajanie się swoimi chorymi komentarzami..

 • leopold

  Albo jakaś gwałtowna awaria, albo mistrzostw ski popis kierowcy. Musiała być ważna sprawa, że warta zdrowia policjantów i skasowania radiowozu i następującej akcji ratunkowej. Może tak pędzili bo menel pił piwo na przystanku. Na skutek tego widocznego skutku zapewne spokojnie dopił co tam miał do końca zdeptał puszkę, beknął i poszedł dalej.

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również