Wiadomości z Świętochłowic

Wręczyli 25 "mandatów" uprawniających do wejścia na basen

 • Dodano: 2017-08-14 09:00, aktualizacja: 2017-08-16 13:16

Zamiast mandatów  - bezpłatne wejściówki na basen. Świętochłowiccy policjanci podsumowali na "Skałce" II edycję akcji, która ma zniechęcić do kąpieli na dzikich kąpieliskach. Interweniowali 25 razy, być może ratując kogoś przed utonięciem lub utratą zdrowia. 

W Świętochłowicach jest kilkanaście dzikich stawów i gdy żar leje się z nieba, niektórzy mieszkańcy nie potrafią oprzeć się darmowej kąpieli. Nie zraża ich ani brudna woda, ani złom czający się na dnie. Niektórzy mówią wprost, że nie stać ich na miejskie kąpielisko, gdzie bezpieczeństwa pilnują ratownicy WOPR. Stąd pomysł świętochłowickiej policji na projekt "Bilet na basen zamiast mandatu". 11 sierpnia policjanci podsumowali II edycję akcji.

Policjanci wyjątkowo nie karali amatorów kąpieli na niestrzeżonych akwenach mandatami, ale wręczali im bezpłatny bilet na miejski basen. Przez cały lipiec rozdaliśmy 25 takich wejściówek. Jak tłumaczyli się kąpiący? Przekonywali, że potrafią pływać i im na pewno nic się nie stanie. Do czasu  - przestrzegał st.sierż. Marcin Michalik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

W ramach finału II edycji akcji na terenie kąpieliska "Skała" odbyły warsztaty pierwszej pomocy oraz zabawy z alko- i narkogoglami. Obok znalazło się stoisko fundacji IOGT, która również przeciwdziała uzależnieniom.

Kontrole na dzikich kąpieliskach trwają  - codziennie i o różnych porach dzielnicowi patrolują stawy na "swoim" terenie. Na szczęście od dwóch lat na terenie Świętochłowic nie doszło do żadnego utonięcia.

Wręczyli 25 "mandatów" uprawniających do wejścia na basen


Źródło: Redakcja

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • stophejtowi

  Trzeba się było uczyć tuki jedne a nie narzekać teraz!

 • Olllll

  Pomysl byl inny juz w 2013 r i robil go ktos inny szkoda ze policja nic sfojegi nie wymysli

 • antyhejt

  Najpierw naucz się pisać prymitywie je... a potem komentuj! Bravo za pomysł Policja!

 • Jo

  500+ mają i jeszcze im szkoda kasy. A po piwo to chodzą notorycznie. Brak słów.....

 • mieszkankia świętochłowic

  500+ idzie na inne szczytne cele,jedno dziecko +dorosły=20 zł a to jest 10 butelek piwa -wiec o czy rozmowa.Morał jeden państwo sponsoruje nie roboli i alkoholików!Normalny człowiek ma kare za to że pracuje-nie dostanie 500+, dofinansowań z opieki,i nic mu sie nie należy!Ma zapieprzc i utrzymywac ten cały element

  • mieszkankia świętochłowic
   2017-08-17 06:48
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.