Wiadomości z Świętochłowic

Zakończono projekt "Senior z Wigorem"

  • Dodano: 2019-12-20 09:00

Dnia 12 grudnia 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie V edycji programu „Senior z Wigorem”.

Tegoroczna edycja trwała od maja do grudnia i była ukierunkowana na przeciwdziałanie urazom i chorobom układu ruchu. Program finansowany jest przez gminę Świętochłowice, natomiast jego organizatorem jest Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach sp. z o.o.

Jak co roku program skierowany był dla mieszkańców Świętochłowic powyżej 60 roku życia. W programie wzięło udział 60 osób, z których 46 (77%) nie brało udział w poprzednich edycjach. Średnia wieku wyniosła 70 lat. Najstarszy z uczestników tegorocznej edycji ma 86 lat, najmłodszy 61.

W ramach programu udzielono 63 porady lekarskie kwalifikujące do przystąpienia do programu, oraz 60 porad specjalisty fizjoterapii. Zajęcia odbywały się od maja do grudnia w pięciu dwunastoosobowych grupach. Uczestnicy podczas programu, mogli skorzystać z indywidualnych zabiegów rehabilitacyjnych dostosowanych indywidualnie, w zależności od schorzeń: Interdynamika, Jonoforeza, Prądy TENS, Diadynamika, leczenie polem magnetycznym, ćwiczenia w odciążeniu, masaż, laseroterapia. Ponadto dla uczestników programu zostały zorganizowane wykład i ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy przeprowadzone przez wykwalifikowany personel Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach, a dzięki uprzejmości pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie jedna z grup miała również okazję wysłuchać prelekcji o tematyce związanej z leczeniem uzdrowiskowym.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Świętochłowic, o czym świadczy liczba złożonych w tym roku wniosków – w ilości 99. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłych edycjach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również