Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Zalegające odpady wielkogabarytowe przy ul. Wiśniowej. Biuro Ekologii apeluje

 • Dodano: 2020-03-02 08:15, aktualizacja: 2020-03-02 08:00

Od ubiegłego roku zarządcy nieruchomości przy ulicy Wiśniowej 6a-6b oraz Wiśniowej 4a-4b borykają się z problemem zalegających odpadów wielkogabarytowych przy zagrodzie śmietnikowej należącej do Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Wiśniowej 4a-4b.

W związku z powyższym w celu rozwiązania tego problemu apelujemy do Państwa, którzy przekształcili teren przy zagrodzie w dzikie wysypisko do usunięcia zalegających tam odpadów wielkogabarytowych.  

Zgodnie z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Świętochłowice przyjętym Uchwałą nr XX/199/16 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 11 kwietnia 2016 roku odpady wielogabarytowe należy umieszczać w kontenerach rozmieszczanych na terenie miasta według harmonogramu dostępnego na stronie internetowej www.czyste.swietochlowice.pl. Taki kontener jest stawiany niedaleko Państwa budynków na trawniku przy ulicy Hajduki (okolice skrzyżowania z ulicą Wiśniową). Zgodnie z obowiązującym na 2020 rok terminem podstawienia kontenerów na odpady wielkogabarytowe w powyższej lokalizacji kontener będzie stał od 2 (poniedziałek) do 5 (czwartek) marca. W związku z tym apelujemy  o umieszczenie zalegających przy zagrodzie odpadów w kontenerze przeznaczonym na tego rodzaju odpady!

Jednocześnie informujemy, że w ramach wnoszonej przez mieszkańców opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi bezpośrednio z nieruchomości odbierane są zmieszane odpady komunalne oraz wysegregowane odpady komunalne zebrane w pojemnikach!  Natomiast odpady wielkogabarytowe w ramach wnoszonej przez mieszkańców tzw. opłaty śmieciowej poza możliwością ich umieszczania w kontenerach rozmieszczanych cyklicznie na terenie miasta, można osobiście oddać do Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych i Wielkogabarytowych, który zlokalizowany jest na składowisku odpadów komunalnych przy ulicy Wojska Polskiego. Ponadto można również skorzystać z odpłatnej usługi odbioru odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio spod nieruchomości. Koszt podstawienia kontenera 5 mto 450 zł, a 3,5m3 to 390 zł. Wszystkie informacje dotyczące gospodarki odpadami znajdą Państwo na stronie www.czyste.swietochlowice.pl wraz z numerami telefonów do pracowników Biura Ekologii.

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

 • zefel

  W takich sytuacjach bardzo dobrze sprawdza się monitoring, bo Straż Miejska potrafi tylko polować na dziadków którzy na ławce pją piwo.

 • Świętochłowiczanka od urodzeni

  Nie do końca mieszkańcy są winni nadmiarem śmieci w podwórkach,ponieważ niektóre są rzadko wywożone albo wcale.Na ulicy Wodnej,obok starej szkoły dawne 4,5 jest sterta śmieci i nikt tego nie sprząta,obok dawnej szkoły na Szkolnej 13 leży sterta śmieci,nikt tego nie sprząta,naprzeciw szkolnej 13 jest podwórko pełne śmieci,nikt nie sprząta.To wina UM świętochłowice.Powinien pan prezydent przejechać się po mieście i podwórkach i zobaczyć jaki to smród .,brud i ubóstwo.Wyzywacie na komunę,ale za komuny był w Świętochłowicach porządek,teraz jedno wielkie śmietnisko i do tego zniszczone domy,które straszą jakby ty wojna była.Kontenery postawią,ale one s za parę godzin pełne i nikt je nie wywoz.UM nie ma pieniędzy więc ma mało roboty,to zróbcie sobiespacer po Świętochłowicach,zobaczycie jak to wasze miasto i wasze rządzenia wygląda.

  • Świętochłowiczanka od urodzeni
   2020-03-02 19:52
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Ja

  Za komuny proszę pani nie bylo przede wszystkim tyle śmieci.Jak pani pamieta siatki były z materialu a butelki szklane na wymiane.za komuny byli ludzie lepsi.Jeden drugiego szanował.Jak ktos zwrocil komus uwage ze smieci to chociaz ze wstydu posprzatal po sobie a teraz to by w twarz dostal ze ktos śmie go pouczac.Śmieci to nie problem jednej ulicy Świętochłowic to jest pandemia i nie wina władzy.Malo tego nasi sasiedzi z Zachodu nielegalnie przemycaja do nas smieci.Ludzie zmiencie sie w koncu!

 • Świętochłowiczanka od urodzeni

  Ma pan/i rację.

  • Świętochłowiczanka od urodzeni
   2020-03-03 14:42
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • A. [...]a

  Ludzie skończcie już przywoływać tą komunę...

 • gość

  taaa, za komuny to nawet sadze były lepsze , bo jak się w jasnych spodniach na świony poszło to trzeba było w połowie wracać , bo były w czarne cętki! za komuny to tak różowo nie było. ludzie stali za gazetami nawet , a czasami skandowali pod komitetem , że chcą chleba jak piekarnia dała ciała na całej linii (nie raz) dziury w drogach były jak kratery , a felgi szły dwie na sezon , jak się ostrożnie jeździło i to mimo tego , że królował profil 75 i 80! towaru nie było poza octem i herbatą angielską za pół wypłaty , a papierosy były od ręki tylko perfumowane wietnamskie , których i tak nikt palić nie chciał, wódka najpopularniejsza to był bałtyk , bez soku i filtracji nie do przełknięcia. itd itp! nie wiem jakim butem i leniem trzeba być żeby ten chory czas dobrze wspominać!!!jedyne co było fajne za komuny to , że byłem młody i dziewczyny też, ale mam wrażenie , że to nie dzięki chorej władzy.

 • zefel

  Tak za komuny sadze leciały ale smogu jakoś nie było. Za gazetami stało się w piątki, kiedy to w gazetach drukowany był program tv na cały tydzień a poza tym można było wykupić prenumeratę lub założyć sobie teczkę w kiosku. Dziury w drogach jakie były takie są tyle, że aut jeździło o wiele mniej. Przeważnie się mówi że w sklepach był tylko ocet i musztarda ale nie pamiętam aby na urodzinach czy innych fajerach były puste stoły, zawsze było jedzenie i wódka, której Ty wówczas raczej nie piłeś bo Bałtyk to była z tych lepszych, która obok Żytniej stała na półkach w Pewexie ale można ją także było dostać w rodzimych sklepach a złą sławą cieszyła się Vistula. Faktem jest, że stało się w kolejkach ale ludzie byli dla siebie życzliwsi bo każdy umiał coś załatwić, miał gdzieś znajomości i dzielili się towarem. Papierosów wietnamskich nie pamiętam, możesz przytoczyć jakieś marki,bo ja paliłem Popularne czasem Klubowe lub Extra Mocne rzadziej Wiarusy, Carmeny lub Caro. Były jeszcze też Visanty, Yugo, Arberia czy DS ale to były Albańskie Jugosłowiańskie i Kubańskie. Polskich papierosów było jeszcze więcej gatunków choć paliło się z reguły te które udało się kupić. I dla ścisłości opisuję tu lata 80-te.

 • Afgan

  Wietnamskie fajki to 747 tak było na opakowaniu i nie dało się tego jarać przed wysuszeniem,a o Vistuli był wierszyk nie kosi nie młóci a chłopa przewróci.

 • zefel

  Rzeczywiście były wietnamski choć nazywały się chyba "475" ale tych nie miałem okazji palić. Te z "demoludów" raczej wszystkie były perfumowane ale jak to się mówi "na bezrybiu i rak ryba". O Vistuli była jeszcze jedna opinia a mianowicie było to największe osiągnięcie Polaków bo zmieścili kombajn w butelce.

 • Afgan

  To i tak dobrze że się urodziłeś za tej komuny i matka miała cię z czego wykarmić! Że szkołę miałeś za darmo,że mogłeś jechać na ferie z zakładu pracy rodziców,pojechać na kolonie,zimowiska.Że w szkole była opieka lekarska w raz z stomatologiem itd.To wszystko za tej przebrzydłej komuny było! [...]isz tak jak by inni w tym czasie mieszkali na marsie.Komandos z bożej łaski.

 • Mieszkaniec

  A bo co może dzięki za jej czasów udało ci się przesłizgnac do nie małej pensyji?Taka to "BE" była ta komuna niczym Kostempski po którym nic nie pozostało (SIC!)Jenego czy drugiego takiego darmozjada zmusił bym do przepracowania dzisiaj chociaż jednego miesiąca w tym kapitalistycznych dobrobycie jak np w Amazonie.

 • Ja

  Bardzo przepraszam ze uraziłem ale tylko odpowiedziałem na komentarz

 • Jorg

  Tak się dzieje gdy zarządcy nieruchomości zarządzają nimi zza biurka! Jak to możliwe, że nikt nie wie kto wyrzucił te odpady? Flejtuchy i cwaniacy są wszędzie dlatego zarządzający nie mogą ograniczać się do pobierania opłat za zarząd nieruchomościami. NIERUCHOMOŚCI NALEŻY PILNOWAĆ! Od czasu do czasu trzeba podnieść z fotela 4-litery i pochodzić po zarządzanym rejonie.

 • Lotka

  Takie rzeczy są wszędzie. Ja w Chorzowie budzę się dziś rano i co widzę za oknem oprócz deszczu? Muszla prawie pod oknem stoi sobie, przy niej stara sztuczna choinka i do kompletu super dywan. Może jakieś spóźnione dzieciątko ;-)Nic ino się wprowadzać. Takich mamy sąsiadów!

 • ólo

  Macie begerowe rządzenie!

 • A. [...]a

  Mieszkańcy Świętochłowic robią pod siebie, smród, brud i ubóstwo

 • 747

  Kafka w czystej postaci, albo urzędnicza pomysłowość bez granic. Groteskowy apel urzędników do właściciela na portalu internetowym, by uprzątnął teren. Jedyny skutek to ośmieszanie powagi urzędu. Wezwać zarząd do uprzątnięcia terenu i jeśli nie poskutkuje, to wysłać straż miejską do zrobienia dokumentacji, nałożyć karę, wysłać MPUK do posprzątania, a rachunek wysłać wspólnocie. Brak zapłaty wymusić sądownie przy pomocy drogiej kancelarii. Beger lubi sądy, więc dostaniecie cukierka.

 • śmigło od koparki

  Najlepiej wy[...]cie ten wasz syf pod garaże koło kaliny tak jak już jest to robione a miasto powie że to nie ich teren i po sprawie.

 • ehhh

  Jak miasto uprzątnie teren na swój (nasz) koszt to ludzie nigdy się nie nauczą i zamiast zamawiać kontenery to zawsze będą śmiecić z myślą "po co mamy wydawać kasę skoro miasto posprząta". Poza tym to teren wspólnoty - niech wspólnota sprząta, a jak nie to kara.

 • Grzegorz

  Przecież prze kilka dni w miesiącu są postawione w każdej dzielnicy kontenery na odpady wielkogabarytowe.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.