Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Znika stary basen na "Skałce"

 • Dodano: 2013-10-11 16:00, aktualizacja: 2013-10-11 17:22

Na terenie OSiR "Skałka" trwają prace rozbiórkowe, nieczynnej od ponad 10 lat, niecki basenowej. W przyszłym roku w tym miejscu planowane jest otwarcie ekologicznego kąpieliska miejskiego w technologii stawu naturalnego.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa ekologicznego basenu i budynku wielofunkcyjnego. Wyjątkowość kąpieliska polega na tym, że woda basenowa  będzie filtrowana przez rośliny, specjalnie dobraną mieszankę kruszyw oraz przyjazne dla człowieka bakterie, które umieszczone zostaną w oddzielnej niecce. Woda za pomocą systemu drenażowemu przeniknie do biologicznego filtra, stamtąd, już oczyszczona, wróci do części kąpielowej. Podgrzewać ją będzie system kolektorów słonecznych. W budynku wielofunkcyjnym zlokalizowane zostaną boiska do gry w squash’a, sale do zajęć fitness, kawiarnia oraz zaplecze szatniowo-sanitarne. Kompleks rekreacyjny uatrakcyjnią park linowy i ścieżka edukacyjna.

Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm: Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego  i Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjno - Handlowe "Budowlani" z Bytomia. Jej wartość to blisko 15,4 mln zł, z czego 10,8 mln zł pokrytych zostanie z niskooprocentowanej pożyczki  Jessica w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

Najnowsze informacje z Świętochłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • grazynka

  hm...szkoda za dziecka fajnie tam było i oranżady w woreczku się pilo i lody bambino się jadlo:)

 • aaa

  najwyższy czas, w końcu ktoś wykorzystuje potencjał tego terenu!!!!!

 • szxcv

  bardzo jestem tego basenu ciekawa

 • Sz

  kurcze tyle czasu tam człowiek spędził, że aż dziwnie się patrzy jak niszczą ten basen. Aaale z drugiej strony cieszy fakt, ze znow ta naszo skałka odżyje:) i oby tak dali!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.