Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Zostań "Mistrzem Parkowania", docenią to strażnicy!

 • Dodano: 2019-01-05 09:00

Straż Miejska w Świętochłowicach postanowiła wykorzystać media społecznościowe jako element walki z plagą nieprawidłowego parkowania. Zdjęcia "mistrzów" publikowane są od pewnego czasu na facebook'u.

Pomysł nie jest nowy, ale przyjął się w wielu innych komendach na terenie Polski, a w sieci często robi furorę. W myśl zasady, że nic nie działa tak, jak wstyd, na fanpage'u miejskiej komendy pojawiają się fotografie pojazdów, których właściciele za nic mają przepisy i parkują, gdzie popadnie.

Tych, którzy obawiają się o dane personalne, uspokajamy, tablic rejestracyjnych nie wydać, są zakryte (choć nie są one danymi wrażliwymi), ale zapewne część kierowców rozpoznaje swoje wehikuły. 

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • Gchvkbk

  Ja jestem ciekawa tylko czemu straż się nie weźmie za tych cymbałów, którzy na ul. Wyzwolenia, przy WSZYSTKICH przejściach dla pieszych, parkują tak, że pieszy musi wychylać głowę stojąc na 1/3 dł przejścia, żeby zobaczyć czy coś jedzie i bezpiecznie przejść! W około są DWIE SZKOŁY!!! Za każdym razem chowam córkę za plecy, patrzę i jak możemy to idziemy a co z dziećmi, które chodzą same?W końcu się ktoś odważny jak wyżej Pan, i karne kuśki będą na autach bo każdy pieszy narzeka na te przejścia. Też jeżdżę ale nigdy, nikomu nie utrudniam a już szczególnie ułatwiam dzieciom!!!!

 • Wacek

  W przypadkach gdy nieprawidłowe parkowanie pogarsza bezpieczeństwo innych uczestników ruchu (kierowców i pieszych) nie ma co liczyć na zawstydzanie - trzeba karać!

 • ja

  ta pytanie gdzie mamy parkowac ... sa takie miejsca gdzie nie ma placu ... jezdze do swion do pracy i niezle sie musze czasem najezdzic zeby miec gdzie stanac

 • gość

  jak nie potrafisz zaparkować w świonach ( dla mnie to szok) to zawsze masz wolny parking na dąbrowskiego w chorzowie koło ruchu ( no chyba że szpilają) i dojechać dalej tramwajem lub autobusem. proste? ja sam żeby zaparkować pod pracą krążyłem i 30 minut ( nie w świonach) i po zaparkowaniu często podjeżdzałem metrem lub bahną . ale żeby nie potrafić w świonach legalnie zaparkować 200 - 300 metrów od celu? nie wierzę!!!

 • Xyz

  Masz parkować zgodnie z przepisami to że w danym miejscu nie ma wolnego miejsca do zaparkowania zgodnie z przepisami nie zwalnia Cię do tego że możesz zaparkować gdzie chcesz jeśli cie to przerasta to korzystaj komunikacji miejskiej.Np w takim Londynie tylko "durnie" korzystają z samochodu.

 • Autobus

  To zaparkuj na środku skrzyżowania..a co..wolno bo niema gdzie..jezdzij autobusem to nie będziesz miał problemu..

 • Anty

  Pokazywać rejestracje! To najlepszy sposób na piętnowanie!

 • gość

  szczególnie , że to nie podlega rodo , ochronie danych osobowych.

 • Lokator

  Ja nie wiem jak niektórzy ludzie dostali prawa jazdy..jak by mogli to by wjeżdżali do klatek schodowych i pod balkony..kilka kroków do przejścia to zadaleko..dobrze że się straż za to zabrała..

 • Tj

  To juz nie o samo prawo jazdy chodzi.Kierowcy którzy parkują nieprawidłowo można podzielić przede wszystkim na dwie grupy:pierwsza kierowcy nieudolni,ulomni którzy pozyskali uprawnienia do kierowania na zasadzie zakuc/zdac/zapomnieć no i daj Boze zwrócić im uwagę ze sa słabymi kierowcami bo przecież w ich mniemaniu sa bardzo dobrymi kierowcami ktorzy kodeks drogowy mają w malym palcu...ale czy tez w głowie.Noni druga grupa to cwaniaki tłumaczenie tej grupy jest zbędna.

 • Mieszkaniec

  Odkąd zwróciłem grzecznościowo uwagę niejednemu kierowcy który nieprawidłowo zaparkowal na parkingu pod marketem parkujac przy wolnych miejscach w taki sposób ze linia rozdzielająca miejsca parkingowe znalazła się pod jego samochodem i kierowca oburzony mnie zbesztal zaprzestalem ratowania Świata.Teraz zwyczajne naklejam karne kuta...

 • gość

  szanuje! karne też! ja nadal zwracam uwagę ,ale na focha zawsze zniżam się do jego poziomu lub niżej i zaczynam jazdę ...... skutkuje. co robi praktyka pracy mając pod sobą budowlańców!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.