Wiadomości z Świętochłowic

Za nami I runda Szachowego Grand Prix Świętochłowic 2023

• Dodano: 2023-03-07 06:00, aktualizacja: 2023-03-07 06:23

W sobotę 4 marca w filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej został otwarty cykl Szachowe Grand Prix Świętochłowic 2023 pod patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice.

W pierwszej tegorocznej odsłonie Grand Prix wystartowało 50 zawodniczek i zawodników

Wszyscy uczestnicy szachowych zmagań swoje pojedynki rozgrywali systemem szwajcarskim 7-rundowym, tempem gry P 15, a o zajętych miejscach na podium w każdej z grup zadecydowały ostatnie partie.

W kategorii młodszej obejmującej klasy I-IV szkół podstawowych zwyciężył Wojciech Wieczorek (6 pkt) ze Szkoły Podstawowej nr 5, drugie miejsce zdobył Aleksander Wieszała (5pkt) ze Szkoły Podstawowej nr 19, a trzeci był Kacper Garbiec (4,5 pkt) ze Szkoły Podstawowej nr 19.

Kategorię starszą obejmującą klasy V-VIII szkół podstawowych wygrał Borys Kołodziej (6,5 pkt) ze Szkoły Podstawowej nr 4, a następne lokaty zajęli Tomasz Marek (5,5 pkt) i Bartosz Gąska (5,5 pkt) ze Szkoły Podstawowej nr 1.

W kategorii open najlepszym zawodnikiem został Paweł Fedynkiewicz ze 100% wynikiem 7 punktów w 7 partiach. Drugą lokatę zdobył Rafał Niemczuk z 5 pkt, a trzecie miejsce zajął Adam Pietruszka z dorobkiem. 4,5 pkt.

Wyżej wymienionym osobom pamiątkowe medale i dyplomy wręczyła dyrektor MBP, Katarzyna Lazaj. Wszyscy uczestnicy szachowych zmagań otrzymali punkty do klasyfikacji generalnej, które są adekwatne do zajętych przez siebie lokat. Słodkim sponsorem pierwszych szachowych zmagań byli Państwo Krząpa ze Świętochłowic.

Kolejna runda Szachowego Grand Prix Świętochłowic odbędzie się 18 marca 2023 roku o godz.10.00, a zapisy na nią przyjmowane będą od poniedziałku 6 marca poprzez email – dkuchna@vp.pl.