Za nami III runda Szachowego Grand Prix Świętochłowic 2023

• Dodano: 2023-04-04 06:15, aktualizacja: 2023-04-04 06:29

1 kwietnia 2023 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się kolejna runda Szachowego Grand Prix Świętochłowic 2023.

W trzeciej odsłonie Grand Prix na liście startowej pojawiły się 52 osoby

Zawody prowadzone systemem szwajcarskim 7-rundowym tempem gry P 15 były bardzo bojowe. Do walki o największe zdobycze punktowe do klasyfikacji końcowej przyłączyły się kolejne zawodniczki i zawodnicy. Po rozegraniu wszystkich partii wyłoniono zdobywców miejsc na podium.

W kategorii klas I-IV zwyciężyła Oliwia Solich (5,5 pkt) ze Szkoły Podstawowej nr 19, drugie miejsce zdobył Marcin Nowok (5 pkt) ze Szkoły Podstawowej nr 5, a trzecie miejsce zajął Leon Wojtowicz (4,5 pkt)  ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Kategorię klas V-VIII zdominował Tomasz Marek ze Szkoły Podstawowej nr 1, który w 7 partiach uzyskał 7 punktów. Drugie miejsce wywalczył Borys Kołodziej (6 pkt) ze Szkoły Podstawowej nr 4, a trzecią lokatę zdobył Bartosz Gąska (5 pkt) ze Szkoły Podstawowej nr 1.

W kategorii open kolejny raz zdobył pierwsze miejsce Paweł Fedynkiewicz (6 pkt) ze Świętochłowic, drugie miejsce zajął Robert Bakoś (5 pkt) reprezentujący barwy MUKS.

Skałka-Śląsk Świętochłowice, a trzecią lokatę wywalczył Adam Pietruszka (5 pkt) ze Świętochłowic. Na zakończenie wyżej wymienionym osobom Pani Elżbieta Augustyn -Komandera – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” wręczyła pamiątkowe medale i dyplomy.

Ponadto wszystkie uczestniczki i uczestnicy otrzymali punkty do klasyfikacji generalnej Grand Prix. Za słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników bardzo dziękujemy Państwu Gąska.

Informujemy, iż ostatnia runda kończąca zmagania w naszym cyklu odbędzie się 15 kwietnia 2023 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tym razem start o godz. 9.00. Zgłoszenia do zawodów będą przyjmowane już od poniedziałku 3 kwietnia 2023 roku. Z uwagi na duże zainteresowanie tymi rozgrywkami o udziale będzie decydować kolejność zgłoszeń. Zapraszamy serdecznie.