Wiadomości / Atrakcje Śląska Świętochłowice  

TOP 9 najlepszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w województwie śląskim! 

 • Dodano: 2022-12-09 10:48:00

Za dwa tygodnie większość z nas usiądzie ze swoimi bliskimi przy wigilijnym stole i będzie świętować wyjątkowy czas Bożego Narodzenia. Aby już dziś wprawić się w świąteczny nastrój, przygotowaliśmy spis najlepszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w województwie śląskim.

Szukasz prezentu dla swoich bliskich? Chcesz zjeść regionalne przysmaki lub napić się grzanego wina? A może chcesz posłuchać kolęd lub pojeździć na łyżwach? Sprawdź, jakie atrakcje zapewniają Jarmarki Bożonarodzeniowe w województwie śląskim! Niektóre z nich działają już od początku grudnia, a na niektóre wciąż musimy jeszcze poczekać. Poznaj daty i godziny otwarcia śląskich Jarmarków Bożonarodzeniowych.

Śląskie jarmarki bożonarodzeniowe 2022


Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

 • Gdzie? Katowice, Rynek
 • Kiedy? Od 18.11.2022 do 8.01.2023 r.

Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach już trwa i możemy go odwiedzić do 8 stycznia. W świąteczny nastrój wprawi nas 14-metrowa choinka oraz całe mnóstwo unikalnych wydarzeń i rozrywek, z których mogą skorzystać mieszkańcy Katowic i okolic. Na Rynku pojawiło się 80 stoisk z m.in. wyrobami artystycznymi, przysmakami i winem. Dodatkowo w pięciu stoiskach, w tak zwanej Strefie Ukraińskiej - Lwów, znajdziemy taki asortyment jak: ręcznie robiona biżuteria z koralików, ceramika, magnesy, skóry, ręcznie robione zabawki, szklane świeczniki i ozdoby choinkowe wykonane ze szkła.

Przygotowano też sporo atrakcji, a w tym wiktoriańską karuzelę, słomianą bożonarodzeniową szopkę, drewniany pociąg i bajkową wioskę z unikatowymi sceneriami. W tym roku dodatkową atrakcją jarmarku jest mini park świateł, czyli ogrodzony teren z rozświetlonymi figurami bożonarodzeniowymi. Dzieci mogą przejechać się po terenie jarmarku elektryczną kolejką - ekspresem polarnym, a na Placu Teatralnym widoki można podziwiać z młyńskiego koła. Miłośnicy zimowych aktywności mogą bezpłatnie skorzystać z lodowiska. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia łyżew.

Dowiedz się więcej


Osada Świętego Mikołaja w Parku Śląskim 

 • Gdzie? Chorzów, Park Śląski
 • Kiedy? Od 3 do 11.12.2022 r. oraz od 16 do 18.12.2022 r.

W tym roku w okresie bożonarodzeniowym warto odwiedzić Park Śląski w Chorzowie, gdzie po raz pierwszy w historii powstała „Zimowa Osada Mikołaja”. Integralną częścią tego wyjątkowego i przepełnionego świątecznym klimatem wydarzenia jest Jarmark Bożonarodzeniowy. Centralnym punktem osady stał się domek Świętego Mikołaja, w którym w wyznaczonych godzinach można spotkać jego właściciela!

Osada Świętego Mikołaja znajduje się przy ścianach mozaikowych i jest dostępna dla odwiedzających w dniach od 3 do 11 grudnia oraz od 16 do 18 grudnia. Jarmark odbywa się w godzinach od 12:00 do 19:00. 

Dowiedz się więcej


Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach

 • Gdzie? Gliwice, Rynek
 • Kiedy? Od 3 do 23.12.2022 r.

Od 3 do 23 grudnia możemy odwiedzać Jarmark Bożonarodzeniowy na gliwickim Rynku, gdzie przez siedem dni w tygodniu dla odwiedzających otwarte jest 20 stoisk z rękodziełem, dekoracjami świątecznymi, ceramiką, zabawkami, kosmetykami, słodyczami, wędlinami i potrawami na wigilijny stół. Stoiska są czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 12:00 do 18:00 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 12:00-19:00.

Gliwicki jarmark to nie tylko stoiska. Na Rynku stanęła tradycyjna bożonarodzeniowa szopka rozświetlona karuzela wiedeńska, drewniana wieża serwująca aromatyczne grzane wino, świąteczna fotobudka oraz tegoroczna nowość – diabelski młyn, z którego goście mogą podziwiać panoramę Gliwic.

Dowiedz się więcej


Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy "Idą Święta" 

 • Gdzie? Zabrze, plac Wolności
 • Kiedy? Od 6 do 22.12.2022 r.

Świąteczne koncerty, warsztaty artystyczne, konkursy i animacje dla dzieci, występy, pokazy taneczne oraz bożonarodzeniowe smakołyki – to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Zabrza i wszystkich gości, którzy odwiedzą plac Wolności w Zabrzu w trakcie Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego „Idą Święta”.
W świątecznych stoiskach znajdziemy wystawców oferujących m.in. rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne, bożonarodzeniowe smakołyki, grzańce, pierniki, swojskie ciasta i specjały kuchni regionalnej. Od 6 do 23 grudnia stoiska handlowe będą otwarte w godz. 10:00-18:00.

Dowiedz się więcej


Jarmark na Nikiszu

 • Gdzie? Katowice, Nikoszowiec
 • Kiedy? Od 9 do 11.12.2022 r.

Jak co roku, Jarmark na Nikiszu będzie dobrą okazją do zdobycia wysokiej klasy rękodzieła oraz jakościowych produktów z różnych regionów Polski. Znajdzie się również miejsce dla lokalnych wystawców z pamiątkami ze śląska oraz wyrobami artystycznymi. Miłośnicy dobrego jedzenia na pewno znajdą coś dla siebie. Dostępne będą zarówno tradycyjne regionalne przekąski, żywność z różnych części Polski, jak i zagraniczne dania serwowane przez foodtrucki. Nie zabraknie też bożonarodzeniowych pierników i grzańca. W centralnej części rynku usytuowana będzie winiarnia, serwująca grzane wino, także bezalkoholowe. Czas odwiedzającym umili scena muzyczna na Skwerze Zillmannów, na której wykonawcy zagrają zarówno tradycyjną bożonarodzeniową muzykę, jak i bardziej progresywne dźwięki dj setów. A na sam koniec wydarzenia przygotowano akcent ukraiński – występ artysty z Kijowa.

Dowiedz się więcej


Jarmark Bożonarodzeniowy w Świętochłowicach

 • Gdzie? Świętochłowice, OSiR "Skałka"
 • Kiedy? Od 9 do 11.12.2022 r.

W weekend od 9 do 11 grudnia czeka nas wiele atrakcji na terenie OSiR Skałka w Świętochłowicach. W tych dniach na miejscu otwarte zostaną kramy ze świątecznymi ozdobami, upominkami i smakołykami, a czas umilać będzie przystrojona choinka oraz świąteczna muzyka. Jarmark będzie czynny w godzinach od 15:00 do 20:00.
Podczas jarmarku prowadzona będzie charytatywna akcja na rzecz leczenia chłopca chorującego na rzadką genetyczną chorobę Niemanna-Picka typ C.

Dowiedz się więcej


Rudzki Kiermasz Świąteczny

 • Gdzie? Ruda Śląska, plac Jana Pawła II
 • Kiedy? Od 15 do 18.12.2022 r.

W Rudzie Śląskiej na placu Jana Pawła II odbędzie się czterodniowy tradycyjny kiermasz świąteczny, w ramach którego odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy oraz liczne koncerty, występy, pokazy i spotkania ze Świętym Mikołajem. Na rudzkim rynku postawione zostaną stoiska z m.in. ozdobami świątecznymi, przekąskami i regionalnymi potrawami. Stoiska będą czynne codziennie w godzinach od 10:00 do 17:00. Dla najmłodszych przygotowana zostanie specjalna atrakcja - karuzela, z której będzie można skorzystać bezpłatnie w dniach 17 i 18 grudnia.

Dowiedz się więcej


Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy

 • Gdzie? Chorzów, Rynek
 • Kiedy? Od 15 do 18.12.2022 r.

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy ponownie odbędzie się na chorzowskim Rynku. Budki z rozmaitymi przysmakami, lokalnymi wyrobami oraz rzemiosłem i świątecznymi ozdobami, będą dostępne dla mieszkańców od 15 do 18 grudnia. Odwiedzający będą mogli kupić świąteczne przysmaki, rękodzieło, mydełka, świece, ceramikę, witraże, krasnale, aniołki, bombki i stroiki. W specjalnym namiocie odbędą się bezpłatne warsztaty rękodzieła pod okiem instruktorów - będzie można zrobić ozdoby świąteczne lub udekorować pierniki.

Na Rynku stanie także zagroda z elfami, Mikołajem i żywymi reniferami, które przyjadą do Chorzowa prosto z Zakopanego. Dodatkową atrakcją będzie fontanna świetlna  złożona z 9 tys. 720 punktów świetlnych i 288 bombek! Dodatkowe atrakcje zapewnią Mirek Sołtysik, Teatr Rozrywki z koncertem bożonarodzeniowym "Raduj się świecie" oraz występy wokalistów i zespołów z chorzowskich szkół i domów kultury.

W czwartek i piątek jarmark będzie czynny w godzinach od 10:00 do 20:00, a w sobotę i niedzielę od 10:00 do 21:00.

Dowiedz się więcej


Jarmark Świąteczny w Żorach

 • Gdzie? Żory, Rynek
 • Kiedy? Od 16 do 18.12.2022 r.

Jarmark zagości na żorskim Rynku przez trzy dni od 16 do 18 grudnia. W godzinach od 12:00 do 20:00 będzie można zrobić zakupy na stoiskach, gdzie znajdziemy m.in. artykuły dekoracyjne, miody, świece, rękodzieło, biżuterię, czapki i chusty. Nie zabraknie też różnych smakołyków, gorącej czekolady czy grzanego wina. Na każdy z trzech jarmarkowych dni przygotowano również ciekawy program artystyczny. Gwiazdą tegorocznego Jarmarku będzie zespół Arka Noego. Jarmark zakończy wjazd na Rynek świątecznie udekorowanych samochodów.

Dowiedz się więcej


Źródło: fot, Pixabay