Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2017-10-14 09:30

  • Młodzieżowy Dom Kultury

Impreza już się odbyła.

Uniwersytet Dziecięcy - inauguracja roku

Uniwersytet Dziecięcy - inauguracja roku

W sobotę ponad 70 młodych świętochłowiczan odbierze indeksy Uniwersytetu Dziecięcego. Wykład inauguracyjny pt. "Pogadaj z Gadem" poprowadzi popularyzatorka nauki Pani Izabela Sadza.

5 edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach rozpocznie się uroczystą inauguracją roku akademickiego 2017/2018 w sobotę 14 października o godz. 9.30 w MDK. Pierwszoroczni studenci podczas symbolicznej ceremonii immatrykulacji otrzymają indeksy Uniwersytetu Dziecięcego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Wykład inauguracyjny z udziałem węży pt. „Pogadaj z Gadem” poprowadzi popularyzatorka nauki Pani Izabela Sadza.

Nauka na uniwersytecie to 10 interaktywnych wykładów z różnych dyscyplin nauki, które odbywają się w soboty – raz w miesiącu o godz. 9.30 w Młodzieżowym Domu Kultury. Po każdym z wykładów studenci dostają karty zaliczeniowe, a na zakończenie roku akademickiego są nagradzani dyplomami.

Dzieci poznają wybrane zagadnienia z różnych dziedzin nauki: przyrody, techniki, fizyki, chemii, historii, kultury. Celem tak zróżnicowanego programu jest pokazanie dzieciom bogactwa otaczającego nas świata oraz prezentacja rozmaitych dziedzin wiedzy, również tych, które do tej pory nie były dla nich interesujące, a nawet takich, które odbierane były przez nie jako szczególnie trudne i zniechęcające - mówią przedstawiciele UDŚ WSB w Dąbrowie Górniczej

Wszystkie zagadnienia prezentowane są w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci. Wykorzystywane są pomoce multimedialne, eksperymenty, doświadczenia, nietypowe materiały dydaktyczne. Dzieci mają możliwość aktywnego, bezpośredniego uczestnictwa w zajęciach oraz zadawania prowadzącym pytań. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych dydaktyków akademickich, pasjonatów nauki i ekspertów z najróżniejszych dziedzin.

W ramach nauki na Uniwersytecie Dziecięcym dostępne są również warsztaty fakultatywne, wizyty w firmach partnerskich, konkursy i wycieczki.

14 października udział w inauguracji roku akademickiego wezmą przedstawiciel Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz prezydent Świętochłowic, Dawid Kostempski.

Cały czas można zapisać swoją pociechę w poczet studentów. Na dzieci ciekawe świata czekają ostatnie wolne miejsca! Koszt udziału w wykładach UDŚ to 100 zł za cały rok. Więcej informacji o projekcie można znaleźć u organizatorów: 32 295 93 15.

Kiedy?14 października 2017 r. (sobota) o godz. 9.30

Gdzie? Młodzieżowy Dom Kultury

Uniwersytet Dziecięcy w Świętochłowicach rozpoczął swoją działalność w sierpniu 2012 r. Współorganizatorami inicjatywy są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz miasto Świętochłowice.

Uniwersytet Dziecięcy - inauguracja roku
  • 2017-10-14 09:30

  • Młodzieżowy Dom Kultury

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.