Wiadomości z Świętochłowic

Nowoczesna pracownia komputerowa w SP1

  • Dodano: 2022-10-12 08:15, aktualizacja: 2022-10-12 08:19

Nowoczesna pracownia komputerowa o wartości ok. 100 000 zł, wyposażona w drukarkę 3D, to kolejna miejska inwestycja finansowana z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Tym razem uroczystego otwarcia dokonali uczniowie SP1.

Z programu skorzystało już 9 świętochłowickich szkół

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół artystycznych, prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest tu na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

Program spotkał się z bardzo szerokim zainteresowaniem – skorzystało z niego 99% uprawnionych szkół. W związku z sukcesem, jaki odniósł, w najbliższym czasie program Laboratoria Przyszłości zostanie rozszerzony o szkoły prowadzone przez organizacje pozarządowe, osoby prawne i fizyczne oraz ministrów, a także o polskie szkoły za granicą. Wysokość wsparcia oraz katalog wyposażenia będą takie same dla wszystkich szkół podstawowych. Jako kolejny etap, do programu zostaną włączone również szkoły ponadpodstawowe – Licea Ogólnokształcące, Technika i Szkoły Branżowe.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Dawid K. do wiezienia

    Mozna? Mozna! Wystarczy nie krasc jak rodzina kostempskich przez 8 lat

  • Ecik

    A to nie Tusk?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również