Wiadomości z Świętochłowic

Odpowie za atak na policjantów i znęcanie się nad żoną

  • Dodano: 2021-10-06 06:30, aktualizacja: 2021-10-06 10:09

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który znęcał się psychicznie nad swoją partnerką. Agresor zagroził także kobiecie pozbawieniem życia.

W trakcie interwencji mundurowych napadł na nich, próbując zmusić ich przemocą do odstąpienia od wykonywanych czynności. Świętochłowiczanin został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem wszelkich form kontaktu z pokrzywdzoną. Decyzją prokuratora, musi również znaleźć sobie nowe lokum.

Grozi mu kara do 5 lat więzienia

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zostali wezwani do dzielnicy Śródmieście na interwencję w związku ze zgłoszeniem dotyczącym awantury domowej. Drzwi do mieszkania otworzyła roztrzęsiona kobieta. Wewnątrz, na łóżku siedział jej mąż. Był wyraźnie pobudzony. Mężczyzna ignorował obecność mundurowych, powtarzając, że mają opuścić mieszkanie. W międzyczasie stróże prawa ustalili, że 42-latek wszczął awanturę, w trakcie której rzucał różnymi przedmiotami, ubliżał żonie, a nawet zagroził jej pozbawieniem życia. To nie jedyne przewinienie na jego koncie, bowiem na jaw wyszło również, że agresor znęca się nad życiową partnerką od kilku lat. W trakcie czynności mundurowych, mężczyzna nie stosował się do poleceń policjantów, był arogancki i nie chciał okazać dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. Po chwili gwałtownie wstał i odepchnął policjantów, próbując w ten sposób wymusić na nich odstąpienie od prowadzonych czynności. 42-latek został szybko obezwładniony. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad żoną oraz używając przemocy, usiłowania zmuszenia policjantów do odstąpienia od jego zatrzymania. Aby zapobiec dalszej eskalacji jego agresji, na czas trwania postępowania karnego świętochłowiczanin musi opuścić mieszkanie. Mężczyzna został ponadto objęty policyjnym dozorem oraz zakazem wszelkich form kontaktu z pokrzywdzoną. Teraz może trafić za kraty nawet na 5 lat.

ZOBACZ FILM

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również