Wiadomości z Świętochłowic

Rok Cypriana Kamila Norwida w Siedemnastce

  • Dodano: 2021-10-06 06:15, aktualizacja: 2021-10-06 06:32

Na 24 września przypadała 200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida - poety, malarza, wizjonera - uważanego za ostatniego wielkiego romantyka, tak oryginalnego, że niestety, niedocenionego przez swoje pokolenie.

Właśnie dlatego rok 2021 został ogłoszony Rokiem Norwida. A miesiąc wrzesień – miesiącem dedykowanym w sposób szczególny temu twórcy. Z tej okazji, uczniowie Siedemnastki mogli uczestniczyć w zajęciach poświęconych poecie i jego twórczości, wziąć udział w wydarzeniu, jakim jest spotkanie w ,,Kawiarence Literackiej” i odczyt utworów Norwida. Ponadto, mogli obejrzeć wystawę jego grafik i rysunków oraz wziąć udział w konkursie i wykazać się znajomością wierszy poety.

Poprzez takie działania pragnęliśmy uświadomić naszym uczniom, że warto czytać klasykę, ale również mierzyć się z tym, co nowe, nie zawsze zrozumiałe i docenione. Wśród współczesnych poetów, pisarzy, artystów, naukowców i badaczy są z pewnością tacy, którzy, pomimo zasług, jak  Cyprian Kamil Norwid, nie doczekają się za życia lauru uznania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.