Wiadomości z Świętochłowic

"Policjanci wykazali się bohaterską postawą". Mama 11-latki podziękowała policjantom

 • Dodano: 2022-05-25 07:45, aktualizacja: 2022-05-25 07:54

„Policjanci wykazali się bohaterską postawą, ściągając moje dziecko z torów i ratując jej życie, za co bardzo jestem wdzięczna”. Takie słowa wdzięczności znalazły się w liście, który wpłynął na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Mieszkanka Świętochłowic podziękowała dwóm świętochłowickim policjantom za uratowanie życia jej 11-letniej córce.

Podziękowała policjantom za uratowanie życia jej córce

Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wpłynęły podziękowania dla dwóch świętochłowickich policjantów. Autorka listu wyraziła słowa uznania za bohaterską postawę mundurowych, którzy uratowali życie jej córce. Dziewczynka próbowała targnąć się na swoje życie, rzucając się wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Służba w Policji każdego dnia stawia przed mundurowymi inne wyzwania, a każda interwencja jest inna. Policjanci muszą szybko podejmować właściwe decyzje, bo od tego nieraz zależy czyjeś życie. Tak było tym razem, gdy dzielnicowy rejonu Zgoda, sierżant sztabowy Dawid Lewicki oraz policjantka z drogówki, sierżant Katarzyna Pieczonka zabrali nastolatkę z torów, po których chwilę później przejechał rozpędzony pociąg. Jak powiedzieli mundurowi: „Nie było czasu na przemyśleniaŚ w grę wchodziła tylko szybka reakcja, dzięki której nie doszło do tragedii.”

Policjanci na co dzień spotykają się z różnymi sprawami. Zawsze starają się podchodzić do nich indywidualnie. Każda sytuacja, w której uratują ludzkie życie, daje im ogromną satysfakcję, a każde przejawy uznania są dla stróżów prawa bezcenne, bo świadczą o tym, że dostrzegacie i doceniacie Państwo naszą służbę. Pomagamy i chronimy - to motto policyjnej służby, które towarzyszy wszystkim stróżom prawa. Za tymi słowami zawsze stoją czyny, często „nawet z narażeniem życia...”.

"Policjanci wykazali się bohaterską postawą". Mama 11-latki podziękowała policjantom

Komentarze (7)    dodaj »

 • To jest powód nieszczęść

  Policjanci powinni zainteresować się sytuacja rodzinną tej dziewczynki bo źródło jej problemów jest właśnie tam .Ośrodek Pomocy Społecznej jest tylko BANKOMATEM dla nierobów ale nie wypełnia obowiązku czuwania nad rodzinami z problemami

  • To jest powód nieszczęść
   2022-05-27 11:13
  • odpowiedz
 • Anatol

  Moja żona nie umiała zajść w ciąże. Na szczęście pomogli jej policjanci. Chciałbym bardzo podziękować.

 • AM

  Nie Anatol a [...].

 • Am to gej

  manadaciki już uzbierane czy matole spałeś cały dzień w krzakach?

 • Matka

  Jak 11 letnie dziecko może chcieć popełnić samobójstwo? Zdecydowanie coś w rodzinie nie jest w porządku.

 • dziadek K.

  bezstresowe wychowanie kiedyś pasem smarkacz oberwał i nie było głupich myśli

 • bombelek

  Ale to się odbija na starość, bo potem takie dziecko już jako dziadek K. pisze [...]ne komentarze w internecie...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również