Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier w Świętochłowicach

 • Dodano: 2020-06-01 08:15, aktualizacja: 2020-06-02 07:06

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą świętochłowickiej komendy weszli do jednego z lokali w dzielnicy Chropaczów i zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier losowych. Następnie sprawę przejęli funkcjonariuszami śląskiej KAS. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem trzech nielegalnych maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi mu do 3 lata więzienia, wysoka grzywna, albo obie te kary łącznie.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali na terenie Świętochłowic mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych.

Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS wkroczyli do akcji

Przypuszczenia potwierdziły się. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli 3 urządzenia, na których, wbrew obowiązującym przepisom, odbywały się nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary. Konsekwencje może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal, w którym są one umieszczone. Za organizowanie gier hazardowych, poza grzywną, grozi także kara do 3 lat więzienia.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Marek Pawełczyk

  Pomóżmy policji zlokaliziwać salony bo mają z tym problem,wpisujecie lokalizacje.Nasi bliscy będą mnie narażeni na to naciąganie.

 • Złooooo

  Podłość ludzka nie zna granic

 • Gutek

  Niech policjanci odwiedzą na katowickiej CALL CENTER BIZZNES.

 • Żona hazardzisty

  Wszędzie jest pełno salonów gier. Policja udaje że nie wie. W samej Rudzie Śląskiej jest ich conajmniej 10.jak przyjeżdżają na wezwanie to udają że nic nie widzą i nie potrafią wejsc do środka :( żenada

 • Rudzianka

  To prawda, co Pani pisze. Jest tego multum na mieście. Podklejane szyby, udają różne serwisy, a wszyscy wokoło wiedzą.

 • Wiluś

  W Świętochłowicach jest pełno takich lokali. Tylko ślepy by nie zauważył.

 • Gutek

  W samym centrum sa chyba że 3-4 salony

 • Wrrrr

  A na Lipinach na moście? Lepiej udać że się tego nie widzi

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również