Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

 • Dodano: 2019-08-29 08:45, aktualizacja: 2019-08-29 08:59

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą świętochłowickiej komendy zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier losowych.

Właścicielowi lokalu, w którym znajdowały się maszyny, za nie posiadanie wymaganej przepisami prawa koncesji grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wczoraj około 5.00 rano świętochłowicka Policja odebrała zgłoszenie o kolejnym punkcie, w którym organizowane są nielegalne gry na automatach.

O procederze zawiadomił jeden z mieszkańców miasta

W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami katowickiej KAS zabezpieczyli na ulicy Bytomskiej trzy urządzenia, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Nielegalne salony gier to miejsca, gdzie często grupują się osoby uzależnione od hazardu. Szczególnie niebezpieczne są one dla młodych ludzi, którzy nie posiadają stałej pracy i często dopuszczają się czynów karalnych w celu uzyskania źródła dochodu, który umożliwi ich grę na automatach. Dlatego świętochłowicka Policja zapowiada, że będzie w szczególny sposób zwracać uwagę na punkty, w których prowadzona jest tego typu działalność w celu wyeliminowania nielegalnego procederu.

Świętochłowiccy policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

Komentarze (4)    dodaj »

 • mieszkaniec Katowickiej

  czy ktoś wie jak to się zgłasza takie miejsce ? Może być podejrzenie , że automaty są , czy muszę być pewien ?. Zgłaszam do Komendy w Swionach czy do Katowic ?. Takich miejsc jest przynajmniej 3 na głównej ulicy w Centrum? :(

 • Mieszkaniec

  To pewnie obok budki z pseudo żarciem dla KarYn&JanYsz.

 • Haha

  Bravo.

 • Lakilu

  Brawo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również