Wiadomości z Świętochłowic

100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego w Świętochłowicach

  • Dodano: 2021-05-05 05:45, aktualizacja: 2021-05-05 05:59

Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego, po raz kolejny musieliśmy obchodzić w ścisłym reżimie sanitarnym, ale mimo to atrakcji w formule online nie brakowało.

W niedzielę, 2 maja, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zorganizowało w ramach projektu “Niepodległość na Górnym Śląsku”, bezpłatny koncert online, który można było oglądać na stronie internetowej muzeum oraz muzealnym Facebooku.

Natomiast po zmroku na ścianie muzeum pojawił się niezwykły mapping „Śląsk wspólna sprawa” – wielkoformatowa animacja komputerowa 2D z elementami 3D, opowiadająca o kluczowych dla historii Górnego Śląska i Polski wydarzeniach sprzed 100 lat. Mapping można było obserwować online na muzealnym Facebooku.

W poniedziałek, 3 maja, w Parafii św. Piotra i Pawła przedstawiciele władz miasta wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę. Po mszy Przewodniczący Rady Miejskiej – Zbigniew Nowak oraz zastępcy prezydenta – Sławomir Pośpiech i Adam Trzebinczyk w imieniu władz miasta oraz wszystkich mieszkańców Świętochłowic złożyli kwiaty przy Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Komentarze (3)    dodaj »

  • karlus ze Hugobergu

    @anty tukej mosz 100%recht to była inwazja polskich sił zbrojnych na państwo nienieckie przy pomocy francuskich sił okupacyjnych"oraz ślonskich werbusów za obietnicę 1 krowy i 5 morg pola których do dzisiaj nie dostali od matki macochy.Powstanie" to wymysł polskiej propagandy z tamtego czasu i tak jest do dzisioj.Pra Kamraty.

  • anty

    Gańba! Interwencja polskich sił, a niy "powstanie".

  • Rada

    Głupia jak but i to z lewej nogi Jak ci się nie podoba to jedz do Niemiec szparagi czekają Po co tu siedzisz jak ci źle ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również