Wiadomości z Świętochłowic

17-latek zaatakowany maczetą został wybudzony ze śpiączki

 • Dodano: 2019-07-25 09:00

17-latek zaatakowany maczetą został wybudzony ze śpiączki. Jego stan się stabilizuje. Śledztwo w sprawie sobotniej bójki w Świętochłowicach trwa, a policja zatrzymuje kolejnych podejrzanych w tej sprawie. 


Przypomnijmy, że w ubiegłą sobotę, 20 lipca, wieczorem na placu Słowiańskim w Świętochłowicach doszło do starcia pseudokibiców Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów. W wyniku bójki ranny został 17-latek, który czekał na przystanku. Jak udało się ustalić to młody piłkarz, trenujący w juniorach, w Zaborzu. Zaatakowano go maczetą. Nastolatek z otwartymi ranami głowy trafił do chorzowskiego szpitala, skąd został przewiezione do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie przebywa do dziś. Jego stan poprawił się, został też wybudzony ze śpiączki.


Policja zatrzymała już pięciu pseudokibiców w wieku od 17 do 22 lat. Trzech z nich otrzymało zarzut usiłowania zabójstwa z jednoczesnym spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, natomiast dwóm postawiono zarzut usiłowania wzięcia udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Śledztwo trwa, a mundurowi wciąż ustalają kolejne osoby zamieszane w sobotni atak, a okoliczności zdarzenia wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Chorzowie.

Komentarze (10)    dodaj »

 • .....

  Niech to się skończy wreście

 • Zrobić z tymi debilami porządek po co przyjeżdżają do lipin z maczetami nie ma tłumaczenia zamknąć ich wszystkich na urodziny życzenia urodzinowe kwiaty szampan tort a nie maczety oni sli z tom świadomość że zrobią to co zrobili a więc 25lat dla każdego z nich i juz nikt nie weźmie maczety do ręki.

 • To jest młody człowiek ktury uprawia sport a te debile na urodziny z maczetami przysli nie ma tłumaczenia zamknąć ich wszystkich

 • Raul

  Kupy się nie trzyma ta wasza relacja.. Piszecie o bójce kibiców a chwilę później, że zaatakowali chłopaka na przystanku. Pewnie redakcja jest "niebieska" i nie potraficie otwarcie napisać, że 20 chorzowskich zaatakowało chłopaka w koszulce Górnika!

 • Xman

  Kara śmierci dla zbrodniarzy, darmozjady posiedza 10 lat i wyjda bardziej napakowani i naladowani

 • Xman

  Kara śmierci dla zbrodniarzy, darmozjady posiedza 10 lat i wyjda bardziej napakowani i naladowani

 • naked

  swiony pl kiedy zaczniecie pisac prawde

 • wkurzona

  i niezakrywac ich twarzy w koncu to bandytyzm a jezeli umia lac niewinnych to niech maja odwage dzwignac glowe

 • zniesmaczony

  również już wcześniej zwracałem uwagę na kłamliwe artykuły, mówiące o bójce zwaśnionych grup pseudokibiców. Jak widać dalej są powielane fałszywe informacje. Komu na tym zależy?

 • Ja

  Wszędzie piszecie że to była bójka pseudokibicówWiększej bzdury nie może być to żadna bójka nie była tylko jedni debile zaatakowali niewinnego chłopaka który nikomu nic nie zrobił Powinni wszystkich tych pseudokibiców do kamieniołomów wywieź i może by im się odechciało latać i niewinnych ludzi atakować

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również