Wiadomości z Świętochłowic

2 mieszkańców Świętochłowic z "pechem" w Sylwestra. Odpowiedzą przed sądem!

  • Dodano: 2024-01-02 14:45

Sylwester 2023 w Świętochłowicach przebiegł spokojnie. Nie odnotowano poważnych zdarzeń – jednak policjantom nie brakowało pracy. Dla dwóch mieszkańców miasta sylwestrowa noc zakończyła się pechowo.

Sylwestrowe zdarzenia w Świętochłowicach

Miejscowa drogówka już w pierwszej godzinie Nowego Roku zatrzymała nieodpowiedzialnego kierowcę. 36-letni mieszkaniec miasta prowadził citroena pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. To nie był koniec jego kłopotów. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

W sylwestrową noc pecha miał również 41-latek ze Świętochłowic. Policjanci dostali zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na terenie miasta. Podczas legitymowania uczestników interwencji, mundurowi zauważyli mężczyznę, który ukrywał się za wózkiem dziecięcym. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd za niealimenację. Mężczyzna od 2019 roku ukrywał się przed organami ścigania poza granicami kraju. Postanowił odwiedzić rodzinę i spędzić sylwestra w mieście. Został zatrzymany. Teraz najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.

W ciągu doby sylwestrowej w Świętochłowicach odnotowano 50 interwencji, w tym 8 interwencji domowych oraz jedną kolizję. Nie odnotowano jednak poważnych zdarzeń, co bardzo cieszy. W tę wyjątkową noc nad bezpieczeństwem mieszkańców Świętochłowic czuwali policjanci umundurowani i pełniący służbę w ubraniu cywilnym. Większość interwencji podejmowanych przez stróżów prawa, związana była z zakłóceniem ciszy nocnej, jak również dotyczyła nieporozumień osób będących pod wpływem alkoholu lub wszczynających awantury w mieszkaniu.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Monika

    No i takich kierowców na sądowym zakazie też nie brakuje w Świętochłowicach i też jeżdżą.Ciekawe kiedy za nich się wezną.

  • marian56

    Karolino pecha to by mieli jakby jechali prawidłowo na bal elegancko ubrani i złapaliby " kapcia " ale w tym wypadku nie ma o tym mowy po prostu policja nakryła na gorącym uczynku recydywistę

  • Kasia

    No takich w Świetochłowicach tatusiów jest więcej co nie płacą alimentów na dzieci . Znam dużo co nie płacą a na czarno pracują i to już dobre pare lat . Ciekawe kiedy się wezmą za nich .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również