Wiadomości z Świętochłowic

21 zarzutów dla księgowej ze Świętochłowic. Kobieta ukrywała dokumentację!

 • Dodano: 2024-04-09 12:45

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przedstawili łącznie 21 zarzutów nieuczciwej księgowej za ukrywanie dokumentacji. Firmy, których księgowość prowadziła, wielokrotnie próbowały się z nią skontaktować. Nie odbierała telefonów, a także nie pojawiała się w biurze. Grozi jej do 2 lat więzienia oraz zakaz wykonywania zawodu.

Odpowie za ukrywanie dokumentacji

Na początku stycznia do policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą wpłynęła informacja, że księgowa jednego z biur rachunkowych na terenie miasta, miała ukrywać dokumentację, którą nie miała prawa wyłącznie rozporządzać. Zgodnie z artykułem 276 kodeksu karnego stanowi to przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat więzienia.

Firmy, których księgowość prowadziła, wielokrotnie próbowały nawiązać z nią kontakt, aby odzyskać dokumenty. Kobieta nie odbierała telefonów, a także nie pojawiała się w biurze. Pokrzywdzeni oddali sprawę w ręce śledczych, którzy niezwłocznie dotarli do kobiety. Na pytanie dlaczego ukrywała i przetrzymywała dokumenty, nie potrafiła odpowiedzieć.

Zgromadzony materiał dowodowy przez świętochłowickich śledczych pozwolił na przedstawienie łącznie 21 zarzutów nieuczciwej księgowej. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Ponadto kobieta musi również liczyć się z zastosowaniem przez sąd zakazu wykonywania zawodu oraz zajmowania stanowisk i funkcji związanych z zarządzaniem i prowadzeniem księgowości.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Karczek

  O Boże, a Kostspski!!!

 • Frądzel

  O Boże a Begerrrr

 • jorg

  Frądzek dalij szpońcisz?

 • Frądzel

  Jorge jo się ucza od ciebie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również