Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

23-latek nie miał maseczki, za to miał przy sobie marihuanę

  • Dodano: 2020-04-29 07:30, aktualizacja: 2020-04-29 07:42

W ręce mundurowych w minioną niedzielę wpadł młody mężczyzna. Świętochłowiccy stróże prawa zatrzymali do kontroli mieszkańca Świętochłowic za to, że nie miał obowiązkowej maseczki na twarzy.

Okazało się, że 23-latek miał za to marihuanę

Po nocy spędzonej w areszcie usłyszał zarzuty. Wkrótce o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Może trafić za kraty nawet na 3 lata.

W minioną niedzielę policjanci z prewencji patrolowali osiedle na wzgórzu. Około godz. 2 nad ranem zauważyli młodego mężczyznę idącego chodnikiem bez osłoniętego nosa i ust. W związku z czym podjęli interwencję w stosunku do niego. Podczas kontroli mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany. Już po chwili na jaw wyszedł, powód jego zachowania.

Przy mężczyźnie mundurowi ujawnili woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego

Badanie przy pomocy testera potwierdziło, iż posiadana substancja to marihuana. Ponadto w chwili zatrzymania 23-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany posiada przy sobie znaczną ilość substancji psychoaktywnych – do 10 lat więzienia.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Anatol

    Rwać chwasty

  • Edek

    O 2 w nocy to maska musi być bo tyle ludzi łazi

  • atfu

    komuchy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.