Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

23-latek z Ukrainy odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji

  • Dodano: 2019-11-05 08:45, aktualizacja: 2019-11-05 08:59

Pomimo ciążącej odpowiedzialności karnej amatorzy jazdy na „podwójnym gazie”, wciąż ignorują obowiązujące prawo i wyjeżdżają z promilami na drogę.

W miniony czwartek policjanci świętochłowickiej drogówki zatrzymali 23-letniego cudzoziemca. Mężczyzna, mając 1,5 promilami w organizmie, kierując audi, uderzył w tył cofającego forda. Teraz obywatelowi Ukrainy grozi do 2 lat za kratami i zakaz prowadzenia pojazdów.

O jego dalszym losie zadecyduje chorzowski sąd
 

W miniony czwartek, dyżurny świętochłowickiej Policji, otrzymał zgłoszenie o kolizji w okolicy skrzyżowania ulicy Ślaskiej z Ceramiczną. Na miejsce pilnie pojechali mundurowi świętochłowickiej drogówki. Policjanci zastali tam straż pożarną i drogówkę z sąsiadującego miasta oraz 23-letniego obywatela Ukrainy. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna kierując fordem, uderzył w cofające audi. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. W wyniku zderzenia pojazdów, drugi kierujący 30-letni bytomianin, został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Jak się później okazało, badanie alkomatem u cudzoziemca wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany mężczyzny narodowości ukraińskiej trafił do policyjnego aresztu. Ponadto stróże prawa za jazdę na podwójnym gazie zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Teraz 23-latkowi grozi nawet do 2 lat za kratami oraz zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zadecyduje chorzowski sąd.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.