Wiadomości z Świętochłowic

24-letni mieszkaniec Świętochłowic jechał bez prawa jazdy i z narkotykami

  • Dodano: 2021-08-19 10:00

Policjanci z chorzowskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który kierował samochodem, nie mając prawa jazdy i był pod wpływem narkotyków. Co więcej, mężczyzna miał przy sobie amfetaminę. O dalszych losach nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd.

We wtorek 17 sierpnia w godzinach wieczornych dyżurny Policji w Katowicach otrzymał informację, że Drogową Trasą Średnicową, w kierunku Gliwic porusza się samochód osobowy marki Ford, którego kierujący wykonuje nietypowe manewry drogowe. Bezzwłocznie powiadomiono o tym incydencie ościenne jednostki Policji.

Przez trzy miasta jechał bez prawa jazdy i z narkotykami. Zatrzymała go chorzowska policja

Ze względu na podany komunikat do akcji błyskawicznie włączyli się policjanci chorzowskiego garnizonu, którzy patrolowali rejon wspomnianej trasy. Stróże prawa namierzyli poszukiwany pojazd i zatrzymali go do kontroli przy ul. Metalowców w Świętochłowicach. Kierującym okazał się 24-letni mieszkaniec Świętochłowic, który nie posiadał prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane za wcześniejsze przewinienia. W trakcie dalszej kontroli policjanci potwierdzili, że mężczyzna kierował pojazdem, będąc pod wpływem narkotyków, a dodatkowo posiadał przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy o wadze około 0,5 grama. Ze względu na jego przewinienia został on zatrzymany i o dalszym losie zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.