Wiadomości z Świętochłowic

25-latek ze Świętochłowic, który uprowadził tramwaj trafił na oddział psychiatryczny

  • Dodano: 2022-11-02 17:00

Najnowsze doniesienia o 25-letnim mieszkańcu Świętochłowic, który z soboty na niedzielę uprowadził tramwaj z zajezdni w Zawodziu. Mężczyzna spędzi kolejne trzy miesiące w oczekiwaniu na proces na szpitalnym oddziale psychiatrycznym.

Sprawy uprowadzenia tramwaju ze znajdującej się w Katowicach – Zawodziu zajezdni ciąg dalszy. Mężczyzna, który dopuścił się zuchwałej kradzieży pojazdu Pesa 2021N z soboty na niedzielę 29/30 października usłyszał dwa zarzuty – kradzież mienia znacznej wartości i sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym i trafił do aresztu na 3 miesiące.

Okazuje się jednak, że nie przebywa w areszcie śledczym, a w szpitalu psychiatrycznym! Najbliższe trzy miesiące do procesu spędzi w warunkach oddziału psychiatrycznego.

Zarówno jego zachowanie w momencie zatrzymania, jak i potem – w trakcie przesłuchania przez prokuratora, a także nasza wiedza co do jego zdrowia psychicznego wynikająca z innych postępowań nakazała podjęcie takich decyzji – przekazał w rozmowie z portalem katowice24.info prokurator rejonowy Cezary Golik.

Chorzowska Prokuratura Rejonowa, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie wyjaśnia, że podejrzany jest dobrze znany śledczym, gdyż jego personalia pojawiają się kilku postępowaniach karnych, a część z nich jest jeszcze w toku. Prokuratura nie chce zdradzać szczegółów.

25-latek ze Świętochłowic trafił na oddział psychiatryczny

W trakcie trzymiesięcznego pobytu 25-latek ze Świętochłowic zostanie poddany badaniom psychiatrycznym, aby wykazać, czy w trakcie popełnienie czynu był poczytalny.

Chorzowscy mundurowi wyjaśniają teraz, w jakich okolicznościach mężczyzna zdołał dostać się do wnętrza tramwaju, uruchomić go i wyjechać na ulice miasta – informuje mł.asp. Karol Kolaczek, wyjaśniając, że śledczy ustalają, jaką drogą 25-latek wszedł w posiadanie karty dostępowej dla motorniczych.

Przypomnijmy, że mieszkaniec Świętochłowic wyjechał tramwajem z katowickiej zajezdni z soboty na niedzielę 29 na 30 października. 25-latek przybrał numer nieistniejącej linii 33 i ruszył w kierunku Chorzowa. Po drodze zatrzymywał się na przystankach, zabierając nieświadomych niczego pasażerów.

W trakcie przejazdu inny motorniczy zwrócił uwagę na nietypową linię tramwaju i powiadomił o tym dyspozytora. Gdy samozwańczy motorniczy znajdował się w okolicach chorzowskiego rynku, tramwaj został unieruchomiony przez pracowników zajezdni. Nikomu nic się nie stało, a tramwaj wrócił w nienaruszonym stanie do zajezdni.

Jak świętochłowiczanin znalazł się w zajezdni? Śledczy ustalają okoliczności zdarzenia

25-latek był trzeźwy, nie stawiał oporu w trakcie zatrzymania. Chorzowscy policjanci wskazują, że choć mężczyzna nie posiadał stosownych uprawnień do kierowania tramwajem to jego wiedza wystarczyła do podstawowej obsługi pojazdu. Z początku 25-letni świętochłowiczanin nie potrafił wskazać powodu swojego zachowania, lecz później przekonywał, że jest synem motorniczego i chciał spełnić swoje marzenie o poprowadzeniu tramwaju.

Tramwaje Śląskie w porozumieniu z policją wyjaśniają, w jaki sposób mężczyzna wszedł na teren zajezdni i wyjechał z niej tramwajem. Wiadome jest, że pojazd marki Pesa był włączony, gdyż przechodził przegląd. W tej chwili analizowane są nagrania z kamer m.in. w celu wyjaśnienia, dlaczego pozostawiono otwartą bramę, a ochrona nie zareagowała na wejście obcej osoby do zajezdni.

Komentarze (2)    dodaj »

  • legaż bzyhiadra

    Do psychiatryka to powinny trafić te pionki z prokuratury co na polecenie zera wsadzą każdego gdzie tylko sobie zero zażyczy. No i sędzia z wolnych sonduf co to przyklepał też powinien leczyć się psychiatrycznie. Chorągiewki z dwóch "niezależnych" instytucji

  • myśl chłopie to nie boli

    do psychiatryka to ty sie nadajesz a GŁUPOTA twoja poraża .To nie prokuratura umieszcza w areszcie bądź psychiatryku a SĄD ale skąd baran może to wiedzieć

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również