Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

26-latek kierował oplem bez uprawnień, które utracił ponad 5 lat temu

  • Dodano: 2020-05-14 08:15, aktualizacja: 2020-05-14 07:56

W ręce świętochłowickich policjantów, w trakcie kontroli drogowej wpadł kierujący oplem bez uprawnień, które utracił...ponad 5 lat temu.

W myśl przepisów czyn ten stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Ponadto pojazd, którym poruszał się dąbrowianin, nie posiada ważnego przeglądu technicznego ani ubezpieczenia OC.

Wkrótce 26-latek odpowie przed sądem
 

W miniony poniedziałek przed 15.00 na ulicy Zielonej mundurowi ze świętochłowickiego Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Za kierownicą auta siedział 26-letni dąbrowianin. W trakcie czynności mundurowych sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że mężczyzna ponad 5 lat temu, decyzją Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza, utracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Poddany badaniu alkomatem na zawartość alkoholu w organizmie okazał się trzeźwy. Wkrótce nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie za nie stosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień. W myśl przepisów czyn ten stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Ponadto opel, którym podróżował mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, nie posiada ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz ważnego przeglądu technicznego. O losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.