Wiadomości z Świętochłowic

30 - latek zatrzymany z dopalaczami. Dzięki nowym przepisom nie uniknie kary

  • Dodano: 2019-01-03 07:45, aktualizacja: 2019-01-03 08:00

Świętochłowiccy funkcjonariusze zatrzymali 30- letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie oraz w mieszkaniu środki psychoaktywne tzw. dopalacze. Dzięki nowym przepisom nie uniknie kary. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zatrzymali mieszkańca Świętochłowic, który posiadał przy sobie dopalacze. Jeszcze tego samego dnia kryminalni przeszukali mieszkanie zatrzymanego, ujawniając kolejne porcje środków psychoaktywnych. Dzięki zmianom w ustawie, które nastąpiły 20 lipca 2018 roku, sprawcy grozi teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dopalacze, które zostały w ustawie określone nową substancją psychoaktywną, to śmiertelna trucizna, a każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

Przypominamy, że 20 lipca 2018 roku zmieniły się przepisy dotyczące dopalaczy. Art. 62b Ustawy u przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że samo posiadanie nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 3 lat. Zmiany w przepisach mają na celu uderzenie przede wszystkim w handlarzy tymi śmiertelnymi środkami, którzy do tej pory czuli bezkarni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również