Wiadomości z Świętochłowic

30-latek z Mikołowa wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu

  • Dodano: 2022-05-11 09:30

Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 30-letni mieszkaniec Mikołowa. Mężczyzna wsiadł za kierownicę Forda, choć wiedział, że obowiązuje go dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dalszą jazdę udaremnili mu policjanci z miejscowej drogówki. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Za kierownicą siedział 30-latek z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów!

W minioną niedzielę w ręce świętochłowickiej drogówki wpadł kolejny nieodpowiedzialny kierujący. Około godziny 19.00 na ulicy Wojska Polskiego mundurowi zatrzymali do drogowej kontroli Forda. Za kierownicą osobówki siedział mieszkaniec Mikołowa.

W trakcie czynności mundurowych wyszło na jaw, że 30-latek ma dożywotni zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mimo to mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia za niestosowania się do wyroku sądu dotyczącego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Ponadto policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny kierowanego przez niego pojazdu, ponieważ ustalili, że jest nieodpuszczony do ruchu w związku z brakiem aktualnych badań technicznych. O losie mężczyzny zadecyduje wkrótce sąd.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również