Wiadomości z Świętochłowic

31-letni mieszkaniec Świętochłowic, który ujął pijanego kierowcę

  • Dodano: 2020-06-23 08:00, aktualizacja: 2020-06-23 08:16

Wzorową postawą wykazał się 31-letni mieszkaniec Świętochłowic, który ujął pijanego kierowcę. 59-latek parkując swojego fiata, uszkodził inne zaparkowane pojazdy.

Świadek, widząc całą sytuację, zareagował i powiadomił policjantów. Dzięki jego postawie drogówka zatrzymała amatora jazdy na „podwójnym gazie”. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło pod koniec minionego tygodnia

Tuż przez 22.00 dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał informację o uszkodzeniu zaparkowanych pojazdów przez nietrzeźwego kierującego. Na ulicę Tatrzańską pojechała miejscowa drogówka. Tam mundurowi zastali zgłaszającego oraz 59-letniego kierowcę fiata. Z ustaleń stróżów prawa wynika, że mężczyzna próbując zaparkować swój pojazd, uderzył w citroena i renaulta. Świadek, widząc niebezpieczne manewry, natychmiast powiadomił policjantów. Okazało się, że kierujący fiatem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz amator jazdy na „podwójnym gazie” za swe czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Słowa uznania kierujemy do 31-letniego mieszkańca naszego miasta, którego znakomita postawa obywatelka wpisała się w hasło przewodnie kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Dzięki zdecydowanej reakcji, świadek zdarzenia uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy i tym samym wyeliminował z ruchu drogowego nieodpowiedzialnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje pod wpływem alkoholu, może uratować czyjeś życie i zdrowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również