Wiadomości z Świętochłowic

31-letnia agresorka odpowie za groźby, znieważenie i napaść na policjantów

 • Dodano: 2020-11-25 06:30, aktualizacja: 2020-11-25 06:36

Mundurowi ze świętochłowickiej Policji zatrzymali agresywną kobietę. Świętochłowiczanka groziła i znieważyła policjantów oraz wywierała wpływ na czynności przez nich wykonywane.

Pijana 31-latka trafiła do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszała zarzuty za popełnione przestępstwa.

Decyzją prokuratora agresorka została oddana pod policyjny dozór. Grozi jej do 5 lat więzienia
 

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Mundurowi ze świętochłowickiej komendy pojechali na interwencję do jednego z mieszkań w dzielnicy Zgoda. Na miejscu ustalili, że między 31-letnią mieszkanką miasta a jej partnerem doszło do awantury, po której mężczyzna zamknął się w swoim mieszkaniu. Stróże prawa na klatce schodowej zastali zgłaszającą, której stan psychofizyczny pozostawiał wiele do życzenia. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu. W trakcie czynności mundurowych kobieta była wyraźnie pobudzona i agresywna. Ze względu na to, że nie było osoby, która mogłaby się nią zaopiekować, policjanci postanowili przewieźć ją do Izby Wytrzeźwień. Wtedy świętochłowiczanka zaczęła kierować do stróżów prawa wulgaryzmy. Wezwania mundurowych do zachowania zgodnego z prawem nie odnosiło skutku. Kobieta nie zamierzała się uspokoić. Nie chciała wsiąść do radiowozu, podjęła nawet próbę oddalenia się z miejsca. Podczas wsiadania do pojazdu zwróciła się w kierunku jednego z policjantów i zaczęła go kopać, uszkadzając jego okulary. 31-latka została zatrzymana, lecz w dalszym ciągu jej zachowanie odbiegało od poprawnego. W trakcie przejazdu do komendy policjanci stróże prawa usłyszeli od agresorki kolejne słowa ogólnie uznane za obraźliwe, które kierowane były pod ich adresem oraz groźby. Badanie trzeźwości wykazało w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wczoraj, po nocy spędzonej w policyjnej celi świętochłowiczanka usłyszała zarzuty za znieważenie policjantów, naruszenie nietykalności cielesnej oraz wywieranie groźbą wpływu na czynności przez nich wykonywane. Ponadto odpowie za zniszczenie mienia. Decyzją prokuratora 31-latka została oddana pod policyjny dozór. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Komentarze (13)    dodaj »

 • Ciekawska

  A czy ktoś pomyślal co policjancji zrobili? Tego już nie opiszą a czemu? Boją sie wstydu...?? Ludzie zastanówcie się co opisujecie a potem dawajcie komentarze

 • GMD

  Pomóż policji - pobij się sam. Swoją drogą oczekiwanie od tej formacji pomocy.... Ta pani rzeczywiście musiała być pijana, albo naiwna.

 • Ciekawska

  Ludzie nie wiecie do końca jak było a piszecie jak nie macie co w domu robić to zajmijcie się sprzątaniem lub gotowaniem. Czemu policja nie opisze jak było naprawdę tylko zawsze piszą na sprawcę?

 • zomo alert

  Tu komentują głównie nieroby, które tylko czekają żeby napisać "powinni pałą jom lać". Trybuni ludowi od siedmiu boleści. Mnie tylko jedno zastanawia, kobieta wezwała milicje do pomocy, a zamiast pomocy dostała oskarżenie. Pewnie jeszcze powinna być wdzięczna że pałą i gazem nie dostała, bo ostatnio to bardzo popularne wśród zomowców. A te artykuły to copy/paste ze stron milicji, więc nie dziwota że tylko piszą o bohaterach w mundurkach.

 • Ciekawska

  A właśnie ze gazem tak dostała ze nawet do poniedziałku go miala w oczach... I co wy na to?

 • tak ino pytom

  Łatwa kara - pozbawić ją dożywotnio jakiejkolwiek pomocy socjalnej - żadnych mieszkań, zasiłków, a nawet 500+.

 • Ciekawska...

  Twoje zdanie nic nie zrobiłeś/as w swoim życiu?

 • ***** ***

  Loć aż rzyć zrobi się fioletowo

 • andy

  Lać tą patologię i karać jak rodzina i szkoła nie potrafiły wychować

 • Uuu

  Czy ta informacja jest bardzo istotna dla mieszkańców. Czy stróże prawa powinni otrzymać nagrodę, a może tylko chcieli poinformować, że zostali pobici? Nie rozumiem takich artykułów.

 • Ii

  Kopnięciem uszkodziła okulary, he he kung-fu szał

 • ogrodnik

  Rwać te patologiczne chwasty ile wlezie!

 • jorg

  dlaczego policja jest taka pobłażliwa wobec kobiet? pałować i patrzeć czy równo puchnie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również