Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

31-letnia oszustka zatrzymana. Usiłowała posłużyć się cudzym dowodem

 • Dodano: 2019-12-31 08:15, aktualizacja: 2019-12-31 08:29

Zarzut usiłowania oszustwa usłyszała mieszkanka Świętochłowic.

Kobieta w miniony weekend, przy pomocy cudzego dowodu osobistego, próbowała zawrzeć umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych, z zakupem dwóch telefonów komórkowych. 31-latka spędziła noc w policyjnym areszcie.

Grozi jej do 8 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje sąd
 

W sobotę w godzinach popołudniowych do jednego ze świętochłowickich salonów telefonii komórkowej przyszła kobieta, która posługując się cudzym dowodem osobistym, próbowała zawrzeć umowę zakupu dwóch telefonów komórkowych. Kiedy pracownik salonu zaczął weryfikować dane osobowe z dokumentu, który miała przy sobie 31-latka, zaczęła się ona nerwowo zachowywać. Jeszcze większe zainteresowanie wzbudził fakt, że kobieta oświadczyła, iż zapomniała jak ma na imię. Wtedy oszustka zdenerwowana zabrała dowód i opuściła  w pośpiechu punkt usługowy. Czujny pracownik salonu, dzięki któremu nie doszło do oszustwa, szybko powiadomił policję, przekazując wizerunek sprawczyni. Żmudna praca śledczych doprowadziła do ustalenia danych kobiety i jej zatrzymania. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu, dzisiaj usłyszała zarzuty. Teraz grozi jej do 8 lat za kratami. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Wojtek

  A masz jakiś namiar kolego na nią mam zamiar zgłosić sprawę na Policję.

 • Patryk

  Sam znam jedna oszustkę z Sosnowca powiem więcej naciągaczka ze szkoda gadać wkoncu z Sosnowca nie ma się czemu dziwić.

 • Wojtek

  Hm piszesz oszustka a skąd dokładnie?

 • Patryk

  Kolego z Sosnowca nie polecam żadnej znajomości w tym mieście naciągaczki i koniec tematu.

 • Robertt

  Zamiast opisywac swoje traumatyczne przeżycia z twojej młodości, niedrogi lełopierdzie (poczciwe zycie taty i mamy) zacznij czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie pochwaliłem uczynku tej kobiety, zwróciłem tylko uwagę na styl krytyki. Palmy książki a potem ludzi, o taaak. Hitler miał rację i jedno jądro. Nasladujmy to! Zacznijmy od tego forum.

 • wiedziałem

  ale trzeba być totalnym bez mózgiem...nawet się nie przygotowała do tego przekrętu. IQ - jak u psa. Szczerze mówiąc tacy ludzie powinni być usypiani. Rasa ludzka się degraduje - jeżeli ona kiedyś urodzi dziecko [w jej wieku to pewnie ma już z 4 bo to patologia pewnikiem] to przekaże dalej swe durne geny. A tak wogółe to ja bym jej nie skazywał za kraty, nie chcę płacic na takiego bezmuzga... dać jej grabie i łopate, niech zap...la przy trawnikach w Swionach

 • Alex

  Z tym IQ jak u psa, to ubliżyłeś psom. Każdy Burek pamięta jak się nazywa!

 • Robertt

  Jeśli jesteś np. wyborcą POKO albo łykasz te nowe lewackie rzygowiny na temat mowy nienawiści lub hejtu, to uświadom sobie, że twój wpis idealnie pasuje do tej terminologii.

 • wiedziałem

  hejt? a może tylko komentarz ? Szkoda że tobie nie zabrała dokumentów. Oj i żeby się jej jeszcze udało założyć umowę na Twoje dane. chciałbym widzieć twoja minę jak będą przychodziły ponaglenia nieznanej zapłaty za telefony i oczywiście za abonament na pewnie 18 miesięcy. Nie mam żadnej litości nad ludźmi którzy szukają tak łatwej kasy... Tak kolego - jak dostaniesz w bańkę na Swionach od patola to go jeszcze przeproś ... to utwierdzi mnie w przekonaniu , ze Darwin miał rację

 • Robertt

  Krytykować też trzeba umieć. Nikt tu nie pochwali tego czynu. Oszustka i tyle. Po co te twoje wypociny. Zwróciłem uwagę na nazistowki styl wypowiedzi i niezależnie od sytuacji taka forma to mowa nienawiści

 • wiedziałem

  Kolego... ostatnia rzecz jaka chciałbym w życiu robić to kogoś hejtować dla samego hejtowania - bo to niby w sieci jest anonimowe, nazistowski styl? Hmmm popatrzmy na to co się dzieje w świecie... można by to nazwać też żydowskim stylem nacjonalistycznym - patrząc na Palestynę, czy nowomową Putinowską. Jak zwał tak zwał .. niech będzie że nazistowski styl. A moje wypociny są po to, bo może ktoś zna tą pseudo osobę i jak to przeczyta to nigdy nie poda już jej reki, odwróci głowę na ulicy .... Jeżeli my nie będziemy piętnowali takich ludzi to kto to zrobi? Policja ? Zobacz ile na murach w Świonach jest napisów HWDP... szczyle piszą i jednego nie rozumieją, że jak ktoś przyjdzie kiedyś i okradnie im dom , to gdzie z tym polecą? Do swoich kolegów durnych kiboli? A może do koleżanki która chciała na cudzy DO podpisać umowę i zajumać dwa telefony? Jeżeli moja wypowiedz to forma nienawiści .. przyjmuję to... nienawidzę takich ludzi, nie akceptuję łagodnych wyroków dla nich. Publiczne upokarzanie takich gnid jest najwłaściwsze. Wystarczyło by jej postanie w pręgierzu na Katowickiej w niedziel przy kościele. Śmiech i ostracyzm to największa kara dla takich cwaniaków....

 • Achim

  ...widzę ,żę ktoś tu parę latek wstecz o 2 razy za mało sie podciągnoł na drążku na testach sprawnościowych do policji i teraz sączy jadem jako cywil-strażnik i obserwator sytuacji różnych....to jest właśnie PATOLA -podręcznikowy przykład!!! ...oby ktoś jak najrychlej łańcuch skrócił!!!!

 • leopold

  A może to partnerka Roberta i to on ją posłał na raub jak przepili słusznie im należne 500+ na tę wspomnianą czwórkę??

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.