Wiadomości z Świętochłowic

33-latek śmiertelnie pobił znajomego. Multirecydywiście grozi dożywocie [FILM]

 • Dodano: 2020-06-04 08:15, aktualizacja: 2020-06-04 06:51

Na wniosek policji i prokuratury, chorzowski sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu sprawcy śmiertelnego, ciężkiego uszkodzenia ciała. 33-letni mężczyzna dotkliwie pobił 62-latka w jednym z mieszkań na terenie miasta. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna zmarł.

Oprawcy grozi nawet dożywotnie więzienie
 

W niedzielę dyżurny świętochłowickiej komendy policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znaleziono zwłoki. Na miejsce pojechał patrol interwencyjny. W mieszkaniu przebywali już strażacy, którzy siłowo weszli do mieszkania. Okazało się, że wcześniej jeden z zaniepokojonych lokatorów zgłosił interwencję na numer alarmowy, w związku z tym, że od dłuższego czasu nie widział swojego sąsiada.

W miejsce odnalezienia zwłok została skierowana grupa dochodzeniowo – śledcza, która zabezpieczała ślady i gromadziła dowody przestępstwa. Czynności policjantów nadzorował prokurator. W tym samym czasie kryminalni zatrzymali trzy osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem.

Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia bezpośredniego sprawcy pobicia

Ze wstępnych ustaleń stróżów prawa wynika, że do brutalnego w skutkach zdarzenia doszło w drugiej połowie maja br. 62-letni mężczyzna, został dotkliwie pobity przez 33-latka. Po zdarzeniu sprawca zostawił mężczyznę w jego mieszkaniu i uciekł. Niestety, jego obrażenia okazały się śmiertelne. Rozpoczęły się poszukiwania agresora, które zakończono już na drugi dzień.

ZOBACZ FILM

Podczas patrolowania ulicy Chorzowskiej, policjanci dostrzegli podejrzewanego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. 33-latek został zatrzymany i przewieziony do miejscowej komendy policji. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu ciężkiego uszkodzenia ciała, którego następstwem była śmierć człowieka. Oprawca działał w warunkach recydywy, bowiem już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Wczoraj na wniosek śledczych i prokuratora, chorzowski sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolości. Śledztwo w tej sprawie prowadzą świętochłowiccy kryminalni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.

Komentarze (4)    dodaj »

 • dżin

  Co się dzieje z delfinem, pije dalej ?

 • ogrodnik

  Brawo Policja! Rwać te chwasty ile wlezie,takie gnoje powinny pracować po 12 godzin dziennie w specjalnych obozach pracy! Tak aby zarobił na swoje utrzymanie w areszcie.

 • mieszkaniec

  Zgadzam się! Beger i "Świętochłowicka pseudoelita polityczna, też tam powinna trafić"

 • Lipiniorz

  Mieszkaniec tys powinien tam wyladowac na dozywocie.Jestes ZERO

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również