Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

35-letni kierowca jednośladu miał przy sobie 120 porcji dilerskich amfetaminy

  • Dodano: 2020-06-17 07:00, aktualizacja: 2020-06-16 06:57

W ręce świętochłowickich stróżów prawa wpadł 35-letni kierowca jednośladu, który miał przy sobie amfetaminę. Mężczyzna prawdopodobnie prowadził też motorower, będąc pod wpływem środków odurzających. Jeżeli potwierdzi się ten fakt, mieszkaniec Świętochłowic odpowie także za jazdę pod wpływem narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.


Świętochłowiccy mundurowi patrolując nocą miasto, zauważyli na ul. Śląskiej jednoślad, którego kierujący na widok policyjnego radiowozu znacznie przyspieszył. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Kierujący motorowerem świętochłowiczanin w trakcie czynności był nerwowy i pobudzony. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem nie wykazało jednak, że 35-latek prowadził jednoślad pod jego wpływem. Szybko jednak na jaw wyszedł powód jego zdenerwowania. Stróże prawa znaleźli przy mężczyźnie dwa woreczki foliowe z białą substancją proszkową, które ukrywał w saszetce typu „nerka”. Jak się później okazało była to amfetamina, z której można przygotować blisko 120 porcji dilerskich tego narkotyku. Ponadto w związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować motorowerem po użyciu narkotyków, pobrano mu krew do dalszych badań. Mieszkaniec Świętochłowic trafił do policyjnego aresztu. W piątek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 3 lat więzienia. Jeżeli okaże się, że 35-latek dopuścił się jazdy pod wpływem środków odurzających, usłyszy kolejny zarzut. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda.

ZOBACZ NAGRANIE

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • co?

    Skąd tyle PATOLOGII w mieście ?

  • Sucha Bagieta

    Co to jest ta porcja dilerska i ile to to waży? Zawsze jak policja przejmie duże ilości narkotyków, to podaje ich wagę. Jak mało to rzecznik policji zaczyna gadać o porcjach dilerskich. Po co? Po to żeby ładnie to wyglądało w takich artykułach, albo na ich stronach gdzie chwalą się tymi "sukcesami". A najczęściej sukcesem policji jest łapanie uzależnionych ludzi, a nie dilerów. Ale w końcu liczy się sztuka i piękna statystyka jak to walczymy z przestępcami, Kryminalni załamują ręce, a prawdziwi gangsterzy śmieją się przy makowcu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.