Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

39-latek zatrzymany z narkotykami. Miał na swoim koncie również kradzieże

  • Dodano: 2020-04-28 07:30, aktualizacja: 2020-04-28 07:38

Amfetamina oraz marihuana była w posiadaniu 39-letniego mężczyzny.

Podejrzany został zatrzymany przez świętochłowickich mundurowych. Jak się okazało, usłyszał nie tylko zarzuty za posiadanie narkotyków. Mężczyzna, ten dokonał również kradzieży w czynie ciągłym dodatkowo w wyniku recydywy. Za dokonanie kradzieży grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast popełnienie jej w warunkach recydywy zwiększa jego pobyt w więzieniu o połowę.

Dodatkowo mężczyzna za posiadanie narkotyków może zostać pozbawiony wolności do lat 3


W miniony czwartek patrolowcy ze Świętochłowic w trakcie interwencji domowej u jednego z domowników znaleźli marihuanę i amfetaminę. 39-latek od samego początku był niezwykle pobudzony i nerwowy. Tego typu zachowania dały mundurowym podstawy do przypuszczenia, iż ów mężczyzna może być w posiadaniu substancji zabronionych. Już po chwili na jaw wyszedł powód jego zachowania. W toku  czynności przy mieszkańcu Świętochłowic znaleziono woreczek foliowy z zawartością substancji proszkowej, koloru białego oraz zwitek foli aluminiowej z zawartością suszu roślinnego, koloru zielonego. Badanie narkotesterem potwierdziło, że znalezione środki to marihuana i amfetamina. Zatrzymany spędził noc w policyjnym areszcie, na drugi dzień usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

To nie koniec przykrych wiadomości dla 39-latka

Kryminalni zebrali przeciwko niemu obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu za kradzież w czynie ciągłym. Dodatkowo świętochłowiczanin dopuścił się tego czynu w ciągu 5 lat po odbyciu kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Teraz o dalszym jego losie zdecyduje sąd. Za dokonanie kradzieży grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast popełnienie jej w warunkach recydywy zwiększa pobyt w więzieniu o połowę. Dodatkowo mężczyzna za posiadanie narkotyków może zostać pozbawiony wolności do lat 3.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.