Wiadomości z Świętochłowic

43-letni mieszkaniec Świętochłowic kierował mając blisko 2 promile

  • Dodano: 2022-03-08 09:00

W ręce świętochłowickich policjantów wpadł 43-letni amator jazdy „na podwójnym gazie”. Mężczyzna prowadził Chryslera mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Teraz świętochłowiczaninowi grozi wysoka grzywna oraz 2 lata więzienia. Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, że kierowanie jakimkolwiek pojazdem po alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne.

Nieodpowiedzialna jazda z dwoma promilami

Policjanci ze świętochłowickiej komendy podczas patrolowania ulicy Szkolnej zauważyli Chryslera, którego tor jazdy pozostawiał wiele do życzenia. Mając podejrzenie, że kierujący osobówką może być nietrzeźwy, zatrzymali pojazd do drogowej kontroli.

Za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec miasta. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie trzeźwości potwierdziło, że nieodpowiedzialny świętochłowiczanin wsiadł za kierownicę pijany, bowiem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Pijanemu kierowcy grozi również dotkliwa kara finansowa. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda.

Przypominamy! Każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze.

       

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również