Wiadomości z Świętochłowic

47-letni mieszkaniec Świętochłowic w mieszkaniu zorganizował plantację konopi indyjskich

 • Dodano: 2022-03-10 09:00

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali 47-latka, który w mieszkaniu zorganizował plantację konopi indyjskich. Śledczy zabezpieczyli 88 nielegalnych krzaków w różnej fazie wzrostu oraz blisko 80 gramów gotowego suszu marihuany. Mieszkaniec Świętochłowic usłyszał już zarzuty. Za posiadanie znacznej ilość środków odurzających grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Świętochłowic "wpadł" podczas kontroli drogowej

Policjanci ze świętochłowickiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego volkswagena. Za kierownicą siedział 47-letni mieszkaniec Świętochłowic. Mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany widokiem stróżów prawa. Już po chwili na jaw wyszedł powód jego zachowania.

Jak się okazało, mężczyzna ukrywał w swoim portfelu amfetaminę, którą przechowywał w foliowym zwitku oraz woreczku. Mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu, jednak jego zachowanie wzbudziło podejrzenie stróżów prawa, że może on być pod wpływem narkotyków, bowiem odmówił badania testerem. W związku z tym pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli te przypuszczenia się potwierdzą, mężczyznę czekają kolejne zarzuty.

Świętochłowiczanin został zatrzymany i trafił do policyjnej celi

To jednak nie koniec jego kłopotów, bowiem w mieszkaniu mężczyzny kryminalni, oprócz blisko 80 gramów gotowego suszu marihuany, znaleźli również plantację konopi. Łącznie policjanci zabezpieczyli 88 krzaków konopi w różnej fazie wzrostu. Nielegalna uprawa znajdowała się w wydzielonych pomieszczeniach. To tam zatrzymany mężczyzna, przy pomocy konstrukcji własnej produkcji, kontrolował wszelkie parametry potrzebne do należytego wzrostu roślin.

Policjanci zabezpieczyli między innymi oprzyrządowanie służące do produkcji narkotyku: specjalistyczne lampy i wentylatory. Po nocy spędzonej w policyjnej celi mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu.

47-latkowi grozi do 10 lat więzienia

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mu zarzutów nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za takie przestępstwa ustawa przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Komentarze (9)    dodaj »

 • hanus

  Plantacja a ile hektarów posiadał i czy eksportował poza granice Polski i czy hasło ,,zioło dla Polaków wciąż aktualne"

 • Mieszkaniec

  brawo policja, ponownie udało się zatrzymać groźnego zbrodniarza, teraz czuję się bezpieczniej

 • Kazia

  Rwać te chwasty. Dobra praca Policji !

 • podanig

  Fajna propaganda. Te 80 gramów suszu to te przesuszone liście w kartonie z filmiku? A koleś [...] skoro ma plantacje w domu i jeździ z narkotykami w kabzi. No chyba że to konopie siewne, bo te wykwity nie wyglądają za dobrze. Kolo chyba wziął nasiona ze sklepu zoologicznego...

 • Bert

  Podoba mi się praca naszej policji . Widac zmiany

 • treb

  Widać zmiany, ponoć wzięli sobie z tego tylko 150 gramów i dorzucili trochę liści z lasu żeby się zgadzało. Znaczy są mniej pazerni?

 • Papa Smerf

  Życzę kontaktu z drogówką i ich próbami wypisywania mandatów za urojone przewinienia. No chyba że tyś kolejny pajac z komendy któremu każą pisać pochwały dla zomowców.

 • Znom cie

  Na emeryturze a do gniazda srosz

 • Nie znosz mnie

  Sami se [...]ie do gniazda i jeszcze się wygodnie układacie na tym gunwie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również