Wiadomości z Świętochłowic

48-latek już pierwszego dnia złamał zasady kwarantanny

 • Dodano: 2020-04-10 07:00, aktualizacja: 2020-04-10 07:13

Policjanci ze świętochłowickiej komendy odnotowali już trzeci przypadek niestosowania się do zasad kwarantanny. Nieodpowiedzialny 48-latek, zamiast przebywać w miejscu wyznaczonym, wyszedł z domu już pierwszego dnia.

Mundurowi poinformowali o wszystkim Powiatową Staję Sanitarno-Epidemiologiczną w Chorzowie. Za łamanie obowiązujących przepisów grozi od 5 do 30 tys. zł.


Jednym z zadań świętochłowickich policjantów w czasie trwającej epidemii jest codzienna kontrola osób zobligowanych przez służby sanitarne do pozostania w wyznaczonym miejscu. Mundurowi sprawdzają, czy świętochłowiczanie stosują się do tego obowiązku. Do tej pory mieszkańcy przebywający na kwarantannach, wykazywali się odpowiedzialnością i stosowali do obowiązujących przepisów. Tylko w dwóch przypadkach stróże prawa o złamaniu zasad kwarantanny poinformowali Powiatową Staję Sanitarno Epidemiologiczną w Chorzowie. Niestety, na początku tygodnia kolejna osoba wykazała się brakiem odpowiedzialności.

We wtorek oficer dyżurny miejscowej policji odebrał zgłoszenie o mieszkańcu, który wyszedł z domu, mimo obowiązku pozostania w wyznaczonym miejscu. Mężczyzna został objęty obowiązkową kwarantanną w związku z powrotem zza granicy.

Do mieszkania w dzielnicy Chropaczów pojechał patrol

Przed podjęciem czynności służbowych mundurowi włożyli specjalne kombinezony, maski ochronne, gogle i rękawice. Policjanci zastali śpiącego 48-latka na klatce schodowej. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec Świętochłowic tłumaczył, że wyszedł tylko na chwilę. O zaistniałej sytuacji stróże prawa poinformowali chorzowskiego inspektora sanitarnego. 48-latek musi się liczyć z konsekwencjami ze strony służb sanitarnych, ponieważ za naruszenia nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z obecnym zagrożeniem, grozi grzywna od 5 tys. do 30 tys. zł.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając nowych zasad bezpieczeństwa, narażamy życie i zdrowie innych osób!

Komentarze (54)    dodaj »

 • mieszkaniec

  Ostrzeżenie przyjaźni to 60-tki, mają układ z prokuraturą, mogą bezkarnie pomawiać ludzi.

 • Chrop

  A ty to pewnie konfitura z lipin

 • mieszkaniec

  Bo ja to ty i jestem stałym bywalcem na policji i prokuraturze.

 • #DobryPan

  Ludzi ale nie Panów.

 • mieszkaniec

  Zapraszam do głosowania ocena na minus to zmieniamy status na Katowickiej 54, wspawamy kraty w okna i otwieramy psychiatryk, oceny na plus podobna sytuacja jak na minus tylko robimy więzienie, na zero otwieramy dom publiczny, pacjenci/osadzeni będą się zgadzać, zero wystarczy zostawić ludzi z obozu DeBil-a.

 • hmm

  Musisz mieć strasznie smutne życie.

 • hmm

  Zazdrościsz ?

 • Robertt

  Każdy wyraża tutaj swoją opinię i ma do niej prawo. Na szczęście w Polsce mamy jeszcze jako taką wolność słowa. Inną sprawą jest obrzucanie się błotem, straszenie prokuraturą co już naprawdę jest zabawne. Przypominam że walkę z fakenewsami prowadzi się w oparciu o konkretne wprowadzanie w błąd dla zysku czy po prostu dla jaj (Np o podłożeniu gdzieś bomby). Wyrazić opinie, nawet z naszego punktu widzenia, może każdy. Niezgadzanie sie z przedmówcą nie jest żadnym pretekstem. Mniej kwasu, i zapalczywości.

 • Przechodzień

  Nakłanianie do narażenia życia jest na to paragraf

 • Anka z zaścianka

  Żeby nie było, że jestem pobłażliwa dla łamiących zasady kwarantanny. Jestem za ukaraniem i to mandatem dość dotkliwym, by ludzie nie przebywali w przestrzeni publicznej niepotrzebnie.

 • Anka z zaścianka

  "upośledzeni, imbecyle, debile, tempi kretyni, niedojeby społeczne, cymbały,hejterzy w cztery litery chędożeni, Najgorsi są ci polscy niemcy". 25 postów i tyle jadu. Ludzie co się z wami dzieje. Nie ma w was cienia empatii, kultury, kto was chował?. Czy swojej mamie albo ojcu też powiecie, że są debilami bo zrobią coś niezgodnego z waszymi poglądami lub oczekiwaniami?Czasem myślę, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Może ta pandemia jest po to by społeczeństwa się ocknęły i zaczęły się traktować jak należy. To pod rozwagę z okazji nadchodzących Świąt.

 • Polski Niemiec

  Słuchaj POLSKI ŻYDZIE!!! Jak Ci się coś nie podoba to wypad do Sosnowca

 • Anka z zaścianka

  To było do mnie o tym Żydzie?. Jesteś chyba antysemitą, co ci żydzi zrobili? Dobrze, że w Izraelu nie oglądają tej strony.

 • mieszkaniec

  Podziękuj obozowi DeBil-a, akcja reakcja. Zwłaszcza Nowakowi, chodzi podpuszcza młodych nieświadomych, aby do[...]ić delfinowi.

 • Anka z zaścianka

  Nie mam mu za co dziękować, natomiast dla ciebie nie ma ratunku. Nie mogłeś inaczej ująć swoich myśli, musisz obrażać D.B. zrobił ci coś? Wiem, że mu nie wychodzi, miał dobre chęci ale to za mało bo ponoć dobrymi chęciami piekło zostało wybrukowane. Myślę, że drugiej kadencji nie będzie ale to nie powód by nazywać go na forum DeBil-em. Ludzie zacznijcie szanować swoich oponentów.

 • PPS

  Anka za co szanować? Bić kurtyzany i złodzieji.Ja załatwiłem maski dla seniorów w Chorzowie, DeBiL ile? https://mojchorzow.pl/i,10-tysiecy-maseczek-ochronnych-trafi-do-chorzowskich-seniorow,200274,910831.html

 • Anka z zaścianka

  Jeśli jesteś z Chorzowa to wporzo, że załatwiłeś dla swoich ziomali maski ale w takim razie co cię obchodzi prezydent ze Świon. A skoro mieszkasz w Świętochłowicach to ile masek załatwiłeś dla seniorów z Złotej Jesieni?

 • PPS

  W Świętochłowicach też załatwiłem jak widać, szybko naprostowałem sytuację.

 • mieszkaniec

  No i ratować nikt mnie nie musi sam daję sobie radę, raz prosiłem o pomoc w związku z pomówieniem i tak musiałem sam sobie pomóc, więc skoro sam sobie pomogłem to część instytucji jest dla mnie zbędna skoro ludzie i tak muszą sami sobie radzić. Więc ludzi z tych zbędnych instytucji uważam za kogo uważam, cieszyłem się jak wygrał wybory, tylko szkoda, że jest gorszy od delfina, większy oszust i kłamca niż poprzednicy.

 • mieszkaniec

  Dokładnie to było tak, że znaliśmy się wcześniej, po objęciu funkcji, siadła mu psycha i odleciał w kosmos, widziałem, że koledzy to oszukują, że robią wały za jego plecami, a on się pod nimi podpisuje jakby nigdy nic. Jakby był głupi albo nieświadomy, więc to ostrzegłem o konsekwencjach, zresztą już prokuratura po delfinie prowadzi działania operacyjne i z zwykłej ludzkiej troski ostrzegłem go, a DeBiL zachował się jak największy na świecie fraajer, pomówił mnie pod namową drugiego o coś czego nie zrobiłem i udowodniłem to przed sądem, od tego czasu jest dla mnie zwykłą kurtyzaną co potwierdził swoim zachowaniem, zresztą mogę go tak nazywać bo zapłaciłem za to, więc jak za coś zapłaciłem to będę z tego korzystał, więc jest DeBiL-em to wynika z definicji, jest fraajerem to też wynika z definicji, nieudacznikiem i miernotą to też wynika z definicji, jest sprzedawczykiem co się układa z bandytami. Jest jeszcze kilka definicji, które pasują do tego typa ale to sami sobie dopiszcie, dla mnie ten typ to mniej niż zero, zdradziecka kurtyzana i tyle i nikt przy zdrowych zmysłach z takim typem się nie zadaje, chyba że jesteś taki sam, z kim się zadajesz takim się stajesz, no i te fałszywe ryje tu współpraca z prokuraturą, a z drugiej strony ukrywanie prawdziwych bandytów w szeregach urzędu.

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również