Wiadomości z Świętochłowic

Akademia Piłkarska Tygryski Świętochłowice nadal w grze!

 • Dodano: 2019-07-14 10:30, aktualizacja: 2019-07-15 09:23

Kilka miesięcy temu po latach przerwy reaktywowano Akademię Piłkarską Tygryski Świętochłowice. Trenują tu uzdolnione sportowo dziewczęta, które pokochały piłkę nożną. W ubiegłym tygodniu nad klubem zawisły czarne chmury. Informowano o odwołaniu wszystkich zajęć treningowych aż do końca sierpnia. Dzięki rozmowom podjętym z magistratem udało się wyjść z impasu.


W ubiegłym tygodniu na facebookowym profilu klubu opublikowano niepokojącą, lecz enigmatyczną informację, jakoby losy klubu zostały przesądzone. Co się stało? Zarząd klubu poinformował  rodziców trenujących tu dziewcząt, że trwają intensywne prace związane z organizacją kwestii formalno - prawnych. Zapowiedziano też, że ich załatwienie może trochę potrwać. Łączy się to z koniecznością zawieszenia wszystkich treningów, nie dłużej jednak niż do końca sierpnia. Jednakże jednocześnie poinformowano, że zawodniczki mogą korzystać z Orlika znajdującego się na Skałce. Aczkolwiek, nie będą to zajęcia prowadzone pod szyldem Tygrysków. Wynika z tego zatem, że nie ma mowy o likwidacji klubu, a jedynie czasowym, wakacyjnym zawieszeniu treningów.

W komunikacie przesłanym przez zarząd do rodziców zawarto także informację mówiącą o tym, że Adrian Masoń, został poproszony o dostarczenie dokumentów niezbędnych do pracy trenera i zawarcie z zarządem umowy cywilnoprawnej, lecz ten odmówił. Zarząd ustalił, że trener może to jeszcze zrobić w tym tygodniu.

Dodatkowo, w czwartek, 11 lipca, miało miejsce spotkanie z koordynatorem Akademii Piłkarskiej Tygryski Świętochłowice – Adrianem Masoniem, prezydentem Świętochłowic – Danielem Begerem oraz przewodniczącym rady miejskiej - Zbigniewem Nowakiem.


- Spotkanie było bardzo owocne. Najważniejszym wnioskiem z tego spotkania jest powrót wszystkich sekcji "Tygrysków" do zajęć treningowych. Przypomnijmy, że dwa dni temu obecny zarząd klubu odwołał wszystkie zajęcia treningowe do końca sierpnia informując, że "trwają obecnie prace organizacyjne". Dziewczynki i kobiety miasta Świętochłowice (i nie tylko) muszą mieć możliwość treningu i podnoszenia swoich umiejętności. Okres wakacyjny jest bardzo sprzyjającym okresem, aby móc trenować i bawić się piłką – czytamy w komunikacie zamieszczonym na facebookowej stronie klubu.

Przypomnijmy, że klub powstał w 2009 roku. Początkowo funkcjonował jako uczniowski klub sportowy, który w 2012 roku został przekształcony w Akademię Piłkarską. Na swoim koncie ma wiele cennych trofeów.  Drużyna zdobyła m.in.: Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w Futsalu, Mistrzostwo Polski Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP, Mistrzostwo Śląska Młodziczek czy Mistrzostwo Śląska w Turnieju o Puchar Tymbarku “Z podwórka na stadion”.


Pomimo odnoszonych sukcesów, w 2015 roku, z powodu różnych zawirowań klub przestał funkcjonować. W tym roku postanowiono go reaktywować. W tej chwili trenuje tu ok. 70 zawodniczek. Klub nie jest w stanie zapewnić sobie samofinansowania i potrzebuje wsparcia. Uruchomiono nawet zrzutkę na opłacenie jego bieżącej działalności.

- Składki wpłacane przez rodziców najmłodszych zawodniczek (juniorki trenują u nas za darmo) są jednak dalece niewystarczające. Minimalny koszt miesięcznego funkcjonowania klubu to 3000 zł, dlatego też kwota zbiórki wynosi 12 x 3000 zł = 36 000 zł – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie zrzutka.pl.

Komentarze (19)    dodaj »

 • kibic

  Dziwna sprawa z tymi tygryskami, najpierw pan trener chciał w ogień wskoczyć za prezydentem, a teraz robi jakieś g*wnoburze na fb. Ktoś wie o co tam naprawdę chodzi?

 • To nie ja - to on

  Sprawa śmierdziała już kilka lat temu i rozwiązał ją Kostempski. Ale "słońce Dzierzgonia" jako osoba "której centrum życiowe znajdowało się w Świętochłowicach a szczególnie na ul. ul. Jodłowej" jako przyjazny dla Świętochłowic nie znał - bo skąd jak na jego www. tego nie pisali ! I wtopił :)

 • Rodzicówna

  Beger obiecał wsparcie finansowe działalności akademii, a teraz się zasłania niby to oszczędnościami. Fajne to oszczędności skoro koleszki dostają pracę za 9 tyś / miesięcznie!! Mozna by było te pieniądze przeznaczyć na kilka klubów ☹️

 • uczeń

  kto tyle zarabia? chętnie się dowiem, proszę o nazwiska i stanowiska

 • Świętochłowicka39

  Pan Adrian Masoń to krętacz i oszust niech powie gdzie są pieniądze z których nie potrafił się rozliczyć.Od znajomej córka tam chodziła i już więcej tam nie pójdzie

 • Kamila

  Proszę o wyjaśnienie , jakie to zawirowania spowodowały rozwiązanie klubu w 2015 R???

 • Rob

  Adrian Masoń nie rozliczał się z pieniędzy otrzymywanych z miasta, doprowadził klub do upadłości, skarbówka zajęła mienie klubu, można o tym poczytać w internecie, poza tym zamknął się z nastoletnią dziewczynką w jednym z pomieszczeń klubowych, nie chciał wyjść, wezwano Policje na miejsce, o tym tez było głośno. Dziwie się ze rodzice maje zaufanie do tego pana, sprawdźcie go i prześwietlajcie, dowiecie się więcej ciekawych rzeczy.

 • nie rozumiem

  no właśnie skąd wiesz że to on sie zamkną a nie poprzedni trener

 • pieseł112

  a skąd wiesz że to był on a nie inny ? bo nie rozumiem jak wiesz że to był on to odpowiedz

 • To nie ja - to on

  Ale jak "geniusz z Dzierzgonia" nie zna sprawy to reaktywuje Tygryski. Może na tym smrodku wtopi :)

 • To nie ja - to on

  Ale jak "geniusz z Dzierzgonia" nie zna sprawy to reaktywuje Tygryski. Może na tym smrodku wtopi :)

 • Kamila

  Tak, wiem o tym. Pytam, bo nikt z rodziców tamtych roczników nie włącza się do dyskusji, choć to tajemnica Poliszynela. Zwięźle i na temat. Może rodzice trenujących dziś w Tygryskach dziewczynek zainteresują się tematem.

 • rodzic

  Rodzice wiedzą co robią. Twoje dzieci tam trenują czy tylko tak sobie podpuszczasz ?Pilnować swoich spraw i swoich dzieci

 • Kamila

  Może tak podpiszesz się z imienia i nazwiska . Podpuścić to Ty się dałeś jeśli już jesteśmy na Ty. Kolega rozumiem . Powiem szczerze , że jako rodzic zgłosiłabyś sprawę do prokuratury także na działanie Zarządu , który nie sprawdził w PZPN numeru licencji , która nie istnieje . Swoją drogą ciekawy pogląd masz na sprawę, w której uczestniczą nieletni. Tylko pogratulować Panie A.

 • voytek8l

  Dziadowania ciąg dalszy. A potem fotki prezia na fejsie.

 • krist

  po co to? lepiej kasę na stadion niech przeznaczą

 • jasko lka

  chyba cie porąbało z tym stadionem, już jeden go rozwalił, zaorać go w pi...du !!!!!!!

 • Marian

  Beger chwalił się, że reaktywował sekcję tygrysków to niech teraz da kasę

 • Kibic

  Ciekawe co na to Tomasz Sikorski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również