Wiadomości z Świętochłowic

Alarm pogodowy II stopnia! W całym regionie możliwe silne wiatry, burze i opady gradu!

  • Dodano: 2019-07-21 12:45

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił w naszym województwie alarm pogodowy II stopnia - możemy się spodziewać bardzo silnych wiatrów, burz oraz opadów gradu.

Drugi stopień zagrożenia pogodowego niesie ze sobą spore niebezpieczeństwo. IMGW charakteryzuje zagrożenie w następujący sposób:

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Również alerty wysłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zalecają ostrożność:

Uwaga! Dziś i w nocy 21/07 bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeżeli możesz - zostań w domu! - czytamy w wysłanym przez RCB SMS.

Obecnie zagrożenie pogodowe I i II stopnia dotyczy niemal całej Polski, z wyjątkiem jej obszarów północno-zachodnich - ale ta sytuacja też może jeszcze ulec zmianie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również