Wiadomości z Świętochłowic

Alarm pogodowy II stopnia! W całym regionie możliwe silne wiatry, burze i opady gradu!

  • Dodano: 2019-07-21 12:45

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił w naszym województwie alarm pogodowy II stopnia - możemy się spodziewać bardzo silnych wiatrów, burz oraz opadów gradu.

Drugi stopień zagrożenia pogodowego niesie ze sobą spore niebezpieczeństwo. IMGW charakteryzuje zagrożenie w następujący sposób:

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Również alerty wysłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zalecają ostrożność:

Uwaga! Dziś i w nocy 21/07 bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeżeli możesz - zostań w domu! - czytamy w wysłanym przez RCB SMS.

Obecnie zagrożenie pogodowe I i II stopnia dotyczy niemal całej Polski, z wyjątkiem jej obszarów północno-zachodnich - ale ta sytuacja też może jeszcze ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.