Wiadomości z Świętochłowic

Alkohol i rower to nie jest dobre połączenie. Kosztowna przejażdżka cyklisty

  • Dodano: 2022-04-11 05:30, aktualizacja: 2022-04-11 05:49

Świętochłowicka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej rowerzystę, który miał w organizmie blisko promil alkoholu. 37-letni chorzowianin zapomniał, że alkohol i rower to nie jest dobre połączenie. Przekonał się na własnej skórze, że taka przejażdżka sporo kosztuje.

Mundurowi ukarali go mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki na ulicy Szpitalnej zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Chorzowa. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Nieodpowiedzialny cyklista zakończył swoją przejażdżkę mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych, bo najwyraźniej zapomniał, że alkohol i rower to nie jest dobre połączenie.

To niejedyny amator jazdy po alkoholu

W ciągu ostatnich 3 miesięcy w ręce miejscowych policjantów wpadło łącznie ośmiu rowerzystów, którym zabrakło wyobraźni. Osoby takie stanowią szczególne zagrożenie na drodze. Rower to nie tylko beztroska przyjemność. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego rowerzysta może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę albo rowerzystę! Nie pozwólmy takiej osobie kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie można powiadomić najbliższą jednostkę Policji - również anonimowo, dzwoniąc pod numer 112.

Rowerzysto! Pamiętaj, że jesteś tak samo odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego jak pieszy i kierujący samochodami.

Policja przypomina, że od 1 stycznia bieżącego roku obowiązują zmiany w taryfikatorze za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym. 2500 złotych - taka jest obecnie wysokość mandatu karnego za kierowanie rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). Zmieniła się także wysokość grzywny, za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila). Za jazdę rowerem po „piwku” grozi mandat w wysokości 1000 złotych.

Komentarze (2)    dodaj »

  • maks

    Pod numery alarmowe NIGDY nie dzwoni się anonimowo.

  • twórca powiedzeń

    egzekwowanie prawa przez [...]i i wielkie uprawnienia dla nich to nie jest dobre połączenie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również